Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kremlius stengėsi paveikti balsavimo dėl „Mistral“ perdavimo rezultatus Prancūzijos spaudoje

Laivas „Vladivostok“
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr. / Laivas „Vladivostok“
Šaltinis: 15min
0
A A

Kremlius jau kurį laiką spaudžia Prancūziją siekdamas, kad karo laivai „Mistral“ būtų perduoti Rusijai. Maskva į kovą dėl laivų pasitelkia ir kibernetines atakas, kuriomis siekiama pademonstruoti neva Rusijai palankią Prancūzijos viešąją nuomonę. Laikraščio „Le Figaro“ interneto svetainė neseniai tapo programišių iš Rusijos taikiniu, kuomet joje buvo užduotas klausimas, ar reikia perduoti „Mistral“ laivus. Išsiaiškinta, kad apklausoje už Maskvai palankų sprendimą iš kelių kompiuterių Rusijoje buvo nubalsuota dešimtys tūkstančių kartų.

„Ar Prancūzija turėtų perduoti „Mistral“ laivus Rusijai?“ Taip buvo suformuluotas klausimas, į kurį šį savaitgalį mes prašėme atsakyti skaitytojų“, – pirmadienį rašė laikraščio „Le Figaro“ žurnalistas Maxime'as Bellec'as savo straipsnyje pavadinimu „Kodėl mes nepaskelbėme savo paskutinės dienos apklausos rezultatų?“.

M.Bellec'o teigimu, sprendimas neskelbti apklausos dėl „Mistral“ laivo perdavimo Rusijai rezultatų susijęs su tuo, kad buvo nustatytas masinis automatizuotas balsavimas iš IP adresų, esančių Rusijoje.

M.Bellec'o teigimu, sprendimas neskelbti apklausos dėl „Mistral“ laivo perdavimo Rusijai rezultatų susijęs su tuo, kad buvo nustatytas masinis automatizuotas balsavimas iš IP adresų, esančių Rusijoje.

„Daugiau negu 180 tūkstančių balsavusiųjų, daugiau negu 260 tūkstančių, jeigu mes nebūtume panaudoję jokio filtro. Atkreipę dėmesį į šiuo neįprastai didelius skaičius, sekmadienį mes kreipėmės pagalbos į savo techninės pagalbos tarnybą, sustabdėme balsavimą ir tada nusprendėme nepublikuoti apklausos rezultatų. Tam buvo priežastis“, – teigia „Le Figaro“ žurnalistas.

„Aiškindamiesi detales, pastebėjome anomaliją, kuri buvo sukčiavimo požymis. Pavyzdžiui, vienas rusiškas IP adresas (kompiuterio atpažinimo numeris) balsavo 23 tūkstančius kartų. Taip pat nustatyta, kad iš vieno Ukrainoje esančio IP adreso balsuota 4300 kartų“, – sprendimą neviešinti dienos klausimo rezultatų pagrindė M.Bellec'as.

„Be to, mes pastebėjome, kad naktį iš šeštadienio į sekmadienį, tarp vienuoliktos valandos nakties ir penktos valandos ryto, gerokai išaugo balsų „už“ skaičius. Vartotojų lankymasis naktimis interneto svetainėje nėra įprastas reiškinys. Taigi, tapome robotų taikiniu“, – tikina „Le Figaro“ žurnalistas.

Pavyzdžiui, vienas rusiškas IP adresas (kompiuterio atpažinimo numeris) balsavo 23 tūkstančius kartų. Taip pat nustatyta, kad iš vieno Ukrainoje esančio IP adreso balsuota 4300 kartų“, – sprendimą neviešinti dienos klausimo rezultatų pagrindė M.Bellec'as.

Neseniai pasirodė informacija apie tai, jog Prancūzijos Sen Nazero uoste, kur šiuo metu yra „Mistral“ tipo laivas „Vladivostok“, nuo pirmadienio yra draudžiama į jį įlipti būsimajam laivo personalui iš Rusijos. Manoma, kad tokį sprendimą priėmė Prancūzijos valdžia. Tiesa, pirmadienio vakarą šalies gynybos ministerija tvirtino nieko nežinanti apie šį draudimą.

550 Rusijos jūreivių Sen Nazere yra nuo birželio 30 d. 400 iš jų dalyvavo mokymuose, kurie vyko pačiame „Vladivostok“ laive, o dar 150 jūreivių yra laivo „Smolny“, kuriame besitreniruojantys jūreiviai miega, įgula.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min