Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 3d. 13:39

Kremlius vėl apdovanojo Jazovą ordinu

Dmitrijus Medvedevas apdovanojo Dmitrijų Jazovą.
„Scanpix“ nuotr. / Dmitrijus Medvedevas apdovanojo Dmitrijų Jazovą.

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pasekė savo pirmtako Vladimiro Putino pavyzdžiu ir apdovanojo ordinu Dmitrijų Jazovą – SSRS gynybos ministrą, mėginusį tankais sustabdyti Sovietų Sąjungos subyrėjimą 1991 metų pučo dienomis.

Pirmadienį Kremliaus Jekaterinos salėje D.Medvedevas įteikė Sovietų Sąjungos maršalui IV laipsnio ordiną „Už nuopelnus Tėvynei“. Prieš penkerius metus V.Putinas įteikė D.Jazovui Garbės ordiną.

1991 metų rugpjūtį D.Jazovas įėjo į vadinamąjį Valstybinį nepaprastosios padėties komitetą (GKČP), kurį sudarė grupė aukščiausios SSRS vadovybės narių, mėginusių atimti valdžią iš prezidento ir valdančiosios partijos lyderio Michailo Gorbačiovo.Apsirengęs paradinį mundurą 85-erių metų maršalas, dabar Rusijos gynybos ministerijos Generalinių inspektorių tarnybos vadovaujantysis analitikas, padėkojo prezidentui už apdovanojimą, bet atsakomosios kalbos nepasakė.

Tokį pat ordiną D.Medvedevas įteikė kitam maršalui ir buvusiam SSRS gynybos ministrui Sergejui Sokolovui, kuriam 98-eri.

Valstybinius apdovanojimus gavo dar pusšimtis žmonių, tarp jų buvo verslininkų, religinių veikėjų ir artistų.

1991 metų rugpjūtį D.Jazovas įėjo į vadinamąjį Valstybinį nepaprastosios padėties komitetą (GKČP), kurį sudarė grupė aukščiausios SSRS vadovybės narių, mėginusių atimti valdžią iš prezidento ir valdančiosios partijos lyderio Michailo Gorbačiovo.

GKČP veikė tris dienas ir per tą laiką įvedė kariuomenę į Maskvą. Tačiau sostinėje vykstant masinėms demonstracijoms ir protesto mitingams, Rusijos vadovybė, vadovaujama Boriso Jelcino, paėmė valdžią šalyje į savo rankas, o sovietinės imperijos iširimo procesas paspartėjo ir baigėsi Sovietų Sąjungos subyrėjimu tų pačių metų pabaigoje.

GKČP nariai buvo areštuoti, bet 1994 metais paleisti į laisvę pagal Valstybės Dūmos amnestiją.

B.Jelcino įgaliojimų perėmėjas V.Putinas SSRS žlugimą pavadino didžiausia XX amžiaus politine katastrofa, o jo kritikai sakė, kad jis mėgina išteisinti sovietinę praeitį, siekdamas ideologiškai stiprinti savo autokratiją ir užkonservuoti archaišką valstybės bei ekonomikos modelį.

V.Putino įgaliojimų perėmėjas D.Medvedevas apdovanojimo ceremonijoje komentuodamas įvykius po SSRS žlugino sakė , kad šiandien „mūsų šalis kitokia“ ir „viskas suprantama palyginant“.

Neseniai D.Medvedevas nustebino jį V.Putino marionete vadinančius kritikus, pasmerkdamas Staliną, kurį pavadino „nusikaltėliu“, ir sušvelnindamas ankstesnius teiginius, kad reikia kovoti su „istorijos falsifikavimu“, kurį pavadino „prieštaringu“ ir pasiūlė ieškoti šalies praeityje „daugelio dabartinės Rusijos problemų šaknų“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min