Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 7d. 08:48

Krizė Egipte: įsikišo ir Barackas Obama

Egipte nesiliauja protestai ir gatvės mūšiai.
AFP/Scanpix nuotr. / Egipte nesiliauja protestai ir gatvės mūšiai.

Priešais Egipto prezidento rūmus miršta žmonės, tačiau prezidentas Mohammedas Mursi taika ne itin rūpinasi. JAV prezidentas Barackas Obama paskambino Egipto vadovui ir paragino pradėti dialogą su opozicija. Kaire kyla nauja grėsmė ir penktadienį čia turėtų toliau vykti gatvės mūšiai, skelbia spiegel.de.

Egipto opozicija paragino žmones penktadienį vėl surengti demonstracijas. Jie gali baigtis kruvinais susirėmimais su Musulmonų brolija, kuriai priklauso šalies prezidentas. 

Į krizę įsikišo ir B.Obama. Paskambinęs M.Mursi jis paragino skubiai pradėti dialogą su opozicija – be jokių išankstinių sąlygų. JAV prezidentas taip pat pareikalavo, kad visi Egipto politiniai lyderiai aiškiai pabrėžtų žmonėms, kad „smurtas yra nepriimtinas“.

B.Obama yra labai susirūpinęs dėl mirtinų, niekaip nesiliaujančių riaušių Egipte. Jis kartu pasveikino M.Mursi, pakvietusį politines partijas dialogui, susitikimas prezidento rūmuose turėtų vykti šeštadienį. 

Televizijos stotis „Al-Jazeera“ anksčiau pranešė, kad gatvės mūšių metu Kaire buvo sužeisti ir mirtinai sužaloti per 770 žmonių. Policija suėmė 150 įtariamųjų.

Ketvirtadienio vakarą, savo pirmoje kalboje nuo riaušių pradžios, prezidentas M.Mursi pademonstravo nepasiduosiąs. Opozicijos reikalavimų jis nebuvo pasiryžęs paisyti. Dėl smurto šalyje jis kaltino politikos oponentus. Įpykę protestuotojai Kaire padegė Musulmonų brolijos biurą.

Nors M.Mursi pasiūlė opozicijai susitikti, manoma, kad liberalaus aljanso atstovai Mojammedas ElBaradei ir Amre Mussa siūlymo nepriims, nes M.Mursi nepaisė jų reikalavimų.

Opozicija M.Mursi kalbą sutiko su siaubu ir pajuoka. Jaunimo ir socialistų mylimas aktyvistas Hamdeinas Sabahi penktadienio naktį atmetė M.Mursi dialogo siūlymą, vadindamas jį „nerimtu“. 

Ketvirtadienį ties prezidento rūmais dislokuoti tankai ir kita karinė technika.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min