Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krizė truks ketverius metus

N.Sarkozy sveikina A.Merkel už pasiryžimą mažinti mokesčius.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / N.Sarkozy sveikina A.Merkel už pasiryžimą mažinti mokesčius.
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Vokietijos federalinio banko „Deutsche Bundesbank“ prezidento Alexo Weberio nuomone, nors finansų krizė ir sustabdyta, šalies ūkis visiškai atsigaus tik po ketverių metų. Kanclerė Angela Merkel imasi gaivinti Vokietijos ūkį mažindama mokesčius.

„Bundesbank“ vadovas įspėjo, kad per artimiausius dvejus metus nedarbas dar labiau padidės, o Vokietijos politikų pažadai sumažinti mokesčius liks neįgyvendinti, nes to neįmanoma padaryti.

„Laisvo kritimo fazė jau įveikta. Pasiekėme stabilizacijos stadiją. Kai kuriose rinkose jau pasirodė gerų ženklų, pavyzdžiui, ėmė didėti kainos, tačiau įspėju: dar ne laikas tikėti, kad viskas netrukus bus taip kaip anksčiau. Kol Vokietijos ūkis atsigaus, užtruks ilgiau, o nedarbas toks, koks buvo 2008 metais, tikėtinas tik 2013-aisiais. Ir tas kelias į viršų labai duobėtas“, – kalbėjo A.Weberis.

Bankininko teigimu, valstybės ūkio rėmimo vaidmuo dabar tampa esminis, nes „Vokietijoje dar nėra jokio savaime atsirandančio atgimimo pagreičio“. „Bundesbank“ ekspertai apskaičiavo, kad kitais metais šalyje bus 4,3 mln. bedarbių, o 2011-aisiais jų gali dar padaugėti. Tačiau darbo neturinčių žmonių skaičius kažin ar bus didesnis kaip 5 milijonai. Tikimybė, kad artimiausiais metais galėtų kilti infliacija, yra nedidelė.

Laisvo kritimo fazė jau įveikta. Pasiekėme stabilizacijos stadiją, – kalbėjo A.Weberis.

Paklaustas, kaip vertina tai, jog žadama sumažinti mokesčius, apie ką nuolat ir kalbėta prieš Bundestago rinkimus, A.Weberis atsakė: „Rinkimų pažadai dažniausiai lietė tik pajamų mokesčio mažinimą. Svarbiausia, kad kiekvienas Vokietijos pilietis ir pilietė mokėtų nedidelius mokesčius, bet naujoji šalies Vyriausybė negalės to padaryti.“

Tačiau A.Merkel Vyriausybė pranešė, kad tai jau daro. Kitais metais mokesčiai Vokietijoje bus sumažinti 24 mlrd. eurų, nors dar ne visiškai aišku, iš kur biudžetas paims tokią sumą. A.Merkel įsitikinusi, jog tik mokesčių mažinimas leis atsigauti verslui ir visai Vokietijai. Pristatydama vyriausybės programą ji pabrėžė, kad šiuo metu svarbiausia – įgyti verslininkų pasitikėjimą, skatinti gamybą ir eksportą, kas iki šiol buvo didžiausia Vokietijos stiprybė. Taip pat būtina raginti gyventojus daugiau pirkti, pirmiausia – automobilių. Tačiau viltis subalansuoti biudžetą per ketverius metus A.Merkel iš karto pavadino „utopija“. Dėl didžiulės valstybės skolos Vokietijos prezidentui Horstui Koehleriui neatrodo toks optimistiškas ir A.Merkel siūlomas ūkio gaivinimo planas. „Tai nerealios augimo viltys“, – sakė jis.

Tuo metu Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy iškart pagyrė Vokietijos Vyriausybės įsipareigojimą kitais metais sumažinti mokesčius. „Skatinti ūkį mažinant mokesčius – tai visai Europai labai naudingas pasirinkimas ir, žinoma, gera žinia Prancūzijai“, – pareiškė N.Sarkozy.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min