Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krizės metu laidotuvių verslas klesti

Kryžius
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kryžius
Šaltinis: vakarai.us
0
A A

Kai kurių verslo šakų jokie ekonominiai sunkmečiai neparklupdys. Laidotuvių biurai ir toliau džiaugiasi dosniais klientais. Verslas, kuriame sukasi milijardai dolerių, išgyvena, nes žmonės nesiliauja mirę, o vaikai ir anūkai savo tėvus ir senelius išlydėti nori pagarbiai ir iškilmingai, rašo portalas ,,Divine Caroline’’.

Kita vertus, pagarba gali būti atiduota ir pigiau. Nacionalinės Laidotuvių biurų direktorių asociacijos paskaičiavimais, vidutinė tradicinių laidotuvių kaina yra 7 323 doleriai. Į šią sumą neįskaičiuota paties laidojimo kaina. Todėl bendra suma vidutiniškai siekia iki 10 000 dolerių. Niekada tokia suma neatrodė maža, o sunkmečiu daugeliui tokios kainos yra neprieinamos.

Todėl žmonės bando taupyti: varžytinėse kovojama dėl pigesnių laidojimo plotų, vietoje rožių pasirenkami gvazdikai, o bronziniai karstai keičiami kartoniniais. Recesinis mąstymas pritaikomas ir mirties zonoje.

Sprendimas pirkti laidotuvių paketą širdgėlos kankinantiems mirusiojo artimiesiems dažnai atrodo paprasčiausia išeitis. Būtent tam šie paketai ir sumanyti. Žmonės dažniausiai renkasi tradicinių laidotuvių paketą, į kurį įeina balzamavimas, puošnus karstas, atsisveikinimo su mirusiuoju ceremonija, įmantrios gėlės, procesija ir laidojimo ceremonijos.

Laidotuvių vartotojų aljansas neseniai paskaičiavo, jog sprendimas įsigyti tokius paketus yra neekonomiškas.

Todėl žmonės bando taupyti: varžytinėse kovojama dėl pigesnių laidojimo plotų, vietoje rožių pasirenkami gvazdikai, o bronziniai karstai keičiami kartoniniais.

Paketuose esama tokių išlaidų, kurių jums visiškai nereikia. Be to, nepaaiškinama, kiek už ką mokate, todėl dažnai galite būti apgauti. Aljansas siūlo patikrinti laidotuvių biuro sąžiningumą. Pirma, iš pat pradžių paprašykite kainų sąvado, kuriame išdėstytos visos išlaidos. Antra, paprašykite viso siūlomų karstų sąrašo. Jame turėtumėte rasti karstų, kainuojančių iki 500 dolerių. Trečia, paaiškinkite, kokių paslaugų jums reikia, ir kokių nereikia.

Paskutinės minutės sprendimai sunkiai dera su laidotuvėmis, tačiau gėlių, karstų, ir laidotuvių plotų pasirinkimas tikrai platus, todėl galite būti tikri, kad kažką rasite, ir greičiausiai pigiau.
Pavyzdžiui, kai kurie laidotuvių biurai atvirai reklamuojasi kaip pigesni. Kuo daugiau laidotuvių namų apeisite, tuo pigesnių paslaugų galite tikėtis.

Lengviausia pinigus sutaupyti yra renkantis karstą. Krizės metu iki 10 000 dolerių kainuojančių bronzinių, raudonmedžio ir varinių karstų pardavimų skaičiai drastiškai krenta. Kam mokėti tokius pinigus už kažką, kas visąlaik bus po žeme? Populiarėja paprasti ir pigūs karstai, kainuojantys apie 500 dolerių.

Laidotuvių biurai reklamuos brangiausius karstus, tačiau rūsiuose dažniausiai laikomi ir pigesni variantai. Be to, pigesnių karstų galima paieškoti internete. Jei pažįstate specialistą, galite užsisakyti personalizuotą karstą.

Tačiau esama dar ekonomiškesnio (ir ekologiškesnio) sprendimo. Beveik pusė amerikiečių ketina kremuotis. Jei 1990-aisiais tokį sprendimą ketino priimti 31 procentas amerikiečių, tai šiandien taip pasielgti planuoja beveik pusė piliečių.

Yra daug motyvų, kodėl kremavimui teikiama preferencija prieš tradicines laidotuves. Kremavimas yra geras būdas pasitraukti ekologiškai nusiteikusiems asmenims. Be to, daugelis nori, kad jų pelenai būtų išbarstyti po mylimas vietoves ar pamėgtos komandos stadioną ir t.t. Kiti kremavimą pasirenka grynai dėl ekonominių sumetimų.

Aljanso paskaičiavimais, kremavimas vidutiniškai atsieina maždaug 1 000 dolerių. Urnos kaina siekia maždaug šimtą dolerių, nors galima naudoti ir namuose laikomą vazą. Pelenų išbarstymas dažniausiai nekainuoja nieko. Be to, nereikia mokėti už laidojimo plotą.

Jei vis tik norite laidotuvių, galite atsisakyti balzamavimo. Nėra jokių įstatymų, kurie reikalautų balzamuoti mirusįjį.

Ironiška, kad vienas natūraliausių gyvenimo momentų – mirtis – yra siejamas su žala aplinkai. Žinoma, čia kalti ne mirusieji, o toksiniai balzamavimo skysčiai bei tonos medienos, plieno ir betono, kuriuos kišame po žeme. Žaliesiems siūlomi aplinkai ir piniginei draugiški sprendimai: įsigyti mikroorganizmų suskaidomus karstus arba karstus iš bambuko ar druskos.

Ko gero pati pigiausia išeitis – atiduoti savo kūną medikams, kurie jį panaudos tyrinėjimams ir kremuos nemokamai.

vakarai.us
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Verslas Laidotuvės
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min