Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kruvinas konfliktas Kinijoje: du vyrai nuteisti mirties bausme

Regione tarp mažumų tvyro nuolatinė įtampa.
AFP/Scanpix nuotr. / Regione tarp mažumų tvyro nuolatinė įtampa.
Šaltinis: 15min
0
A A

Po kruvino konflikto, pražudžiusio 21 žmogų, du vyrai Kinijoje nuteisti mirties bausme, dar trys įkalinti, skelbia naujienų tarnyba BBC.

Kruvini susirėmimai viename Sindziango regiono name vyko balandžio 23 dieną. Per juos žuvo 15 saugumo darbuotojų ir pareigūnų. Kinijos valdžia dėl incidento kaltina teroristus. Šalies žiniasklaida paskelbė, kad vienas myriop nuteistas vyras buvo teroristinės grupės įkūrėjas. 

Vyrai, mirties bausme nuteisti Kašgaro liaudies teisme, įvardijami kaip Musa Hesenas, teroristinės grupės įkūrėjas, ir Rehmanas Hupuras. Dar trys vyrai buvo įkalinti nuo devynerių metų iki gyvos galvos.

Ši istorija turi kelias versijas. Anot gyventojų, pareigūnai reikalavo, kad musulmonų uigūrų mažumoms priklausantys šeimos vyrai nusiskustų barzdas, o moterys nustotų visą laiką nešiojusios vualius.

Anot teismo sprendimo, grupės nariai įgyvendino neteisėtą religinę veiklą ir skatino religinį ekstremizmą. Jie pagamino dešimt sprogstamųjų įtaisų ir atliko bandomuosius sprogdinimus.

Konfliktas kilo, kai trys pareigūnai name pastebėjo įtartiną elgesį. Policininkai, atėję į namą, patys buvo sulaikyti vietinių ir galiausiai padegus namą sudeginti. Saugumo pareigūnai nušovė šešis įtartinus asmenis.

Tačiau ši istorija, anot vietos žmonių, turi ir kitą versiją. Grupė Selibuya miesto, kur įvyko konfliktas, gyventojų BBC pasakojo, jog į incidentą buvo įsivėlusi viena šeima, kuri su pareigūnais jau ilgą laiką vis įsiveldavo į ginčus. Pareigūnai reikalavo, kad musulmonų uigūrų mažumoms priklausantys šeimos vyrai nusiskustų barzdas, o moterys nustotų visą laiką nešiojusios vualius.

Įtampa tarp dviejų bendruomenių

Sindziango regione gyvena musulmonų uigūrų mažumos atstovai, jie sudaro apie 45 proc. gyventojų, likusią dalį sudaro hanių tauta. Tarp abiejų bendruomenių yra susidariusi įtampa. Uigūrų mažuma siekia autonomijos regione, valdžia dėl incidentų dažnai kaltina uigūrų ekstremistus. Tuo metu patys mažumų atstovai Pekiną kaltina taikant per griežtas taisykles jų atžvilgiu.

Pasaulio uigūrų organizacijos atstovė užginčijo pareigūnų iškeltą versiją, sakydama, kad susidūrimai tebuvo vyriausybės užsakytas mažumų valymo rezultatas.

2009 metais per riaušes Sindziango provincijoje žuvo apie 200 žmonių, daugiausiai hanių. Šių metų birželį per riaušes žuvo 35 žmonės.

Įvertinti iš Sindziango regiono sklindančią informaciją gana sudėtinga. Nors užsienio žiniasklaidai leidžiama važiuoti į šį regioną, žurnalistai, bandydami patikrinti naujienas apie etnines riaušes ar organizuotą smurtą prieš valdžią, patiria gąsdinimus ir puldinėjimus.

BBC komanda, kuri lankėsi įvykio vietoje ir bandė išsiaiškinti įvykio detales, policijos buvo nugabenta į vyriausybės atstovybę ir vėliau jos buvo paprašyta išvykti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min