Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 4d. 23:01

Kruvinas savaitgalis JAV: protestuotojai reikalauja ginklų kontrolės, oponentai baksnoja į D.Trumpą

Išpuolis Teksase
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Išpuolis Teksase

JAV dviem šauliams per savaitgalį nužudžius 29 žmones, per šalį ritasi pykčio banga. Prie Baltųjų rūmų susirinkę šimtai protestuotojų reikalavo griežtesnės ginklų kontrolės. JAV demokratas Beto O'Rourke'as dėl išpuolių apkaltino prezidentą Donaldą Trumpą ir jo prieš imigrantus nukreiptą retoriką.

Šeštadienio vakarą šimtai žmonių rinkosi prie Baltųjų rūmų reikalauti šaunamųjų ginklų kontrolės.

Spontaniška „Motinos reikalauja veiksmų“ demonstracija buvo viena iš akcijų, į kurias savaitgalį rinkosi paramą aukoms bei jų šeimoms demonstravę žmonės.

Grupės atstovė „The Washington Post“ sakė, kad moterys dalyvavo netoliese vykusioje konferencijoje. Išgirdusios apie šaudymą Teksase, jos nusprendė eiti protestuoti.

„Mums jau gana, pokyčių reikėjo jau vakar“, – sakė Amber Gustafson.

Po įvykių El Pase ir Deitone žmonės socialiniuose tinkluose masiškai reiškia palaikymą aukų artimiesiems ir siūlo pagalbą.

Šimtai El Paso gyventojų išsirikiavo į eilę duoti kraujo, kurio reikia gelbėjant sužeistuosius. Tokį prašymą išplatino vietos policija.

Neapykantos nusikaltimų daugėja

JAV demokratas B.O'Rourke'as pareiškė, kad D.Trumpo antiimigracinė retorika sukėlė rasizmo bangą šalyje ir tiesiogiai padidino smurto protrūkių skaičių. Demokratas 2020 metais ketina mesti iššūkį D.Trumpui prezidento rinkimuose.

B.O'Rourke'as pavadino D.Trumpą rasistu, kuris stengiasi, jog amerikiečiai pradėtų bijoti svetimšalių.

Jis CNN sakė, kad yra ryšys taip D.Trumpo pareiškimų apie musulmonus ir tamsiaodžius bei dažnėjančių neapykantos nusikaltimų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donaldas Trumpas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donaldas Trumpas

„Neapykantos nusikaltimų daugėja trejus metus iš eilės, kai turime prezidentą, kuris vadina meksikiečius prievartautojais ir nusikaltėliais, nors imigrantai iš Meksikos nusikaltimų padaro gerokai mažiau, nei žmonės, gimę šioje šalyje“, – teigė jis CNN.

„The Los Angeles Times“ sekmadienį skelbė, kad prieš žudynes Teksase įtariamasis Patrickas Crusiusas „8chan“ paskelbė manifestą, kuriame daug neapykantos ir rasizmo. Dokumente rašoma apie Lotynų Amerikos imigrantų invaziją, reiškiamas palaikymas žudynes Naujojoje Zelandijoje surengusiam šauliui.

B.O'Rourke'as teigia, jog būtina peržiūrėti ginklų įsigijimą ir laikymą reglamentuojančius įstatymus, kad panašius išpuolius nebūtų taip lengva suorganizuoti.

„Mes turime paklausti savęs apie neapykantą ir rasizmą, kurį matome šioje šalyje“, – pabrėžė jis.

Teksaso demokratas, Atstovų Rūmų narys Joaquinas Castro savaitgalį pareiškė, kad paskelbtame manifeste šaulys kaip ir D.Trumpas meksikiečius vadina įsibrovėliais.

„Šiandieniniai įvykiai parodė, kad tokia retorika yra pavojinga“, – pabrėžė jis.

Senatorius Bernie Sandersas teigė, kad pasaulio žmonės žiūri į Ameriką ir galvoja – kas ten dedasi.

„Kokia yra psichinės amerikiečių sveikata, kad vėl ir vėl ir vėl mes matome neapsakomą siaubą?“, – klausė jis.

„Scanpix“/AP nuotr./Bernie Sandersas
„Scanpix“/AP nuotr./Bernie Sandersas

Šeštadienį D.Trumpas savo užuojautos žodžius išplatino per „Twitter“. Jis žudynes pavadino ne tik tragiškomis, bet ir bailumo aktu.

„Nėra priežasties ir pasiteisinimo, kuris kada nors galėtų pateisinti nekaltų žmonių žudymą“, – rašė jis.

Reikalauja didesnių algų ir dėl augančio smurto

Tuo metu JAV greitojo maisto restoranų darbuotojai, 2012 metais pradėję aršią kovą dėl didesnio minimalaus atlyginimo, dabar jau akcentuoja, kad darbas darosi nesaugus dėl dažnėjančių smurtinių nusikaltimų.

„The Guardian“ rašo, kad Darbo statistikos biuro duomenimis, riboto aptarnavimo maisto įstaigose, į kurias patenka greitojo maisto restoranai, 2014 metais buvo nužudyti 14 darbuotojų, 2016-aisiais - 23 ir 15 2017 metais. Šie skaičiai atspindi tik smurtines mirtis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min