TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kruvinas sekmadienis Ukrainoje: Charkove šturmuotas savivaldybės tarybos pastatas, vaizdo įraše užfiksuota, kaip mušami vos paeiti galintys žmonės

Kruvini susirėmimai Charkove
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kruvini susirėmimai Charkove
Šaltinis: 15min.lt/BNS
0
A A

Šalies rytuose esančiame Slaviansko mieste Ukrainos specialiosios pajėgos pradėjo vykdyti antiteroristinę operaciją, – pareiškė vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas, kurį cituoja naujienų agentūra „Unian“. Separatistai atsakė šūviais. Pranešama, kad yra sužeistųjų, vienas specialiųjų pajėgų karys žuvo. Tuo metu sekmadienio popietę kruvini susirėmimai kilo ir Charkove, sužeisti du žmonės.

Papildyta 00.23 val. „Žali žmogeliukai“ užėmė dar vieną pastatą

Donecko srities Charcysko mieste užimtas savivaldybės tarybos pastatas. Kaip skelbia naujienų agentūra „Unian“, gyventojų teigimu, šturmas įvykdytas „žaliųjų žmogeliukų“ – vyrų su kamufliažine uniforma ir automatais. Virš pastato iškelta „Donecko liaudies respublikos“ vėliava. 

Tuo metu padėties Ukrainoje aptarti rinksis Jungtinių Tautų Saugumo Taryba. Posėdis turėtų prasidėti maždaug 3 val. Lietuvos laiku.

Papildyta 21.35 val. Susirėmimai kilo ir Mariupolyje

Sekmadienį susirėmimai kilo Mariupolyje. Per juos sužeista daugiau kaip 20 žmonių.

Papildyta 18.12 val. JAV: rytų Ukrainą krečiančiuose neramumuose matomi „Maskvos įsipainiojimo ženklai“

Išpuoliuose prieš milicijos ir saugumo pajėgų pastatus rytinėje Ukrainoje, kuriuos vykdo ginkluoti prorusiški separatistai, yra įžvelgiami „aiškūs Maskvos įsipainiojimo ženklai“, sekmadienį pareiškė JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose.

Jie yra profesionalūs, koordinuoti. Tai ne stichiški paprastų žmonių veiksmai, – televizijai ABC sakė Samantha Power.

„Jie yra profesionalūs, koordinuoti. Tai ne stichiški paprastų žmonių veiksmai“, – televizijai ABC sakė Samantha Power.

„Tos pajėgos kiekviename iš šešių ar septynių miestų, kuriuose veikia, daro tą patį. Taigi, akivaizdu, juose įžvelgiami aiškūs Maskvos įsipainiojimo ženklai“, – pridūrė ji.

Papildyta 17.54 val. Paviešintas šokiruojantis vaizdo įrašas

Internete paviešintas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuoti susirėmimai Charkove. Jame matyti, kaip talžomi vos sugebantys paeiti, sužaloti žmonės. Įspėjame – vaizdas gali šokiruoti.

VIDEO: Susirėmimai Charkove

Papildyta 17.20 val. Charkove prorusiški aktyvistai įsiveržė į Charkovo savivaldybės tarybos pastato kiemą. Anot „Unian“ korespondento, šiuo metu kieme yra apie 100 žmonių. Daugelis jų – su kaukėmis. Jie reikalauja, kad jų pačių išrinkti atstovai būtų įleisti į posėdžių salę, kur būtų sprendžiama Charkovo ateitis.

Tuo metu „Ukrainskaja Pravda“ praneša, kad minia lazdomis išlaužė duris ir jau įsiveržė į tarybos pastatą.

Papildyta 16.47 val. Atvyko ESBO stebėtojai

Į Slavianską atvyko ESBO stebėtojai. Kaip praneša naujienų agentūra „Unian“, „jie atvyko įsitikinti tuo, kas iš tiesų vyksta mieste, ir pateikti objektyvią informaciją tarptautiniu mastu“.

VIDEO: Į Slavianską atvyko ESBO stebėtojai.

Papildyta 16.27 val. Daugėja sužeistųjų Slavianske

Naujausiais duomenimis, penki žmonės patyrė šautines žaizdas per operaciją, kurią teisėsaugos institucijos vykdė Slavianske, sekmadienį paskelbė Donecko regiono administracijos sveikatos apsaugos departamentas.

Be to, tęsiasi ginkluotas konfliktas Rostovą ir Charkovą jungiančiame kelyje tarp Slaviansko ir Artemivsko, per kurį iki 12 val. 30 min. vienas žmogus žuvo, o dar keturi buvo sužeisti, nurodė departamentas.

Greitosios pagalbos komandų judėjimas Slavianske yra apribotas, bet medikai užtikrina pirmąją pagalbą ir visais įmanomais būdais veža sužeistuosius į medicinos įstaigas.

Papildyta 16.13 val. Už administracijos pastatų šturmą riaušininkams mokama po 500 dolerių

Už administracijos pastatų šturmą rytų Ukrainoje mokama po 500 dolerių, – skelbia naujienų agentūra „Unian“.

Pranešama, kad „sutikus atlikti darbą“ – prisidėti prie administracijos pastato šturmo, gaunama 500 dolerių.

Papildyta 15.21 val. Charkove kilo susirėmimai

Sekmadienį popiet Charkove (miestas Ukrainos rytuose) susirėmė prorusiški ir proukrainietiški aktyvistai. Naujienų agentūra „Unian“ skelbia apie du nukentėjusiuosius. Vienam iš ju sužeista galva. Charkove vyko „Maidano“ ir „Antimaidano“ mitingai. Per juos kilo kruvini susirėmimai. Prorusiški aktyvistai buvo ginkluoti lazdomis ir fejerverkais.

Papildyta 14.20 val. Prorusiški separatistai užgrobė merijos pastatą Mariupolyje

Prorusiški separatistai sekmadienį užėmė merijos pastatą rytinės Ukrainos Mariupolio mieste, pranešė vietos žiniasklaida.

Riaušininkai įžengė į šio miesto prie Azovo jūros merijos pastatą po mitingo, kuriame dalyvavo apie tūkstantis žmonių, reikalavusių sukurti separatistinę respubliką Rytų Ukrainoje, sakė vietos laikraščio „Priazovski rabočij“ žurnalistas.

Milicija nebandė pastoti kelio protestuotojams.

Pasak žurnalisto, jie įėjo į merijos vidų, nuėmė Ukrainos vėliavą ir pradėjo aplink pastatą statyti barikadas.

Tuo tarpu sekmadienio ryte „Novosti Donbassa“ buvo pranešusi, kad Mariupolyje ginkluoti vyrai bandė perimti vietos interneto svetainės 0629 ir televizijos „Sigma“ redakciją, bet išėjo neįvykdę savo tikslų.

Papildyta 12.38 val. Daugėja sužeistųjų

Vidaus reikalų ministras A.Avakovas patvirtino, kad per antiteroristinę operaciją sužeisti penki saugumo pareigūnai, vienas žuvo.

Separatistai ėmė saugotis naudodamiesi gyvaisiais skydais, – pranešė A.Avakovas.

„Yra žuvusiųjų ir sužeistųjų abejose pusėse, – savo „Facebook“ puslapyje parašė A.Avakovas. – Mūsų stovykloje žuvo SBU (Ukrainos saugumo tarnybos) pareigūnas... Separatistų stovykloje – nenustatytas skaičius aukų... Separatistai ėmė saugotis naudodamiesi gyvaisiais skydais“.

Dar penki valstybės saugumo pareigūnai buvo sužeisti per „antiteroristinę“ operaciją, kuri sekmadienį vykdoma prieš prorusiškus separatistus Slavianske.

Jis pridūrė, kad maždaug tūkstantis žmonių teikia paramą separatistams.

A.Avakovas pridūrė, kad Ukrainos specialiosios pajėgos pradėjo „persigrupuoti“, bet daugiau detalių nepateikė.

Maždaug 20 ginkluotų prorusiškų aktyvistų šeštadienį užėmė Slaviansko milicijos nuovadą, o vėliau – ir miesto SBU pastatą.

Pranešimus apie šiuos reidus lydi nepatvirtinti pranešimai apie milicijos nuovadų užėmimus ir kituose to rusifikuoto Rytų Ukrainos regiono miestuose.

Vaizdo medžiagoje, kuri buvo parodyta per Ukrainos televiziją, matyti, kaip ginkluoti vyrai šaudo šeštadienį atakuodami milicijos nuovadą netoli Slaviansko esančiame Kramatorske.

Ukrainos vidaus reikalų ministerija šeštadienį paneigė, kad Kramatorsko milicijos nuovadą taip pat užėmė ginkluoti separatistai.

A.Avakovas savo pranešime „Facebook“ sakė tik tai, kad „Kramatorsko žmonės yra nepatenkinti įsiveržėlių veiksmais“.

Rytų Ukrainą krečia protestai, kurių dalyviai reikalauja, kad regionas surengtų referendumus dėl prisijungimo prie Rusijos, panašius į tą, kuris nulėmė Krymo aneksiją praėjusį mėnesį.

Specialiosios paskirties pajėgos pašalino kelio užtvarą Slavianske

Ukrainos teisėsaugos pajėgos pašalino vieną kelio užtvarą Slavianske Donecko regione, „Twitter“ pranešė naujienų tarnyba „Novosti Donbassa“.

„Ukrainos specialioji milicija pašalino vieną iš kelio užtvarų Slavianske“, – sakoma pranešime su nuotrauka iš įvykio vietos.

Anksčiau Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas paskelbė, kad šiame mieste pradedama teisėsaugos institucijų operacija.

Vietos leidinys „Slavgorod“ pranešė, kad per susišaudymą prie vienos kelios užtvaros Slavianske kažkiek žmonių buvo sužeista.

„Kaip sakė Minkovkos kaimo gyventojai, ryte čia buvo atvežti du sužeistieji. Suteikus pirmąją pagalbą, jie buvo nusiųsti į Artiomovską“, – sakoma pranešime.

„Novosti Donbassa“ pranešė, kad ginkluoti vyrai įrengė patikrinimo postą netoli karinio aerodromo Kramatorske Donecko regione ir tebėra miesto tarybos pastate ir milicijos būstinėje.

Tuo tarpu Mariupolyje ginkluoti vyrai bandė perimti vietos interneto svetainės 0629 ir televizijos „Sigma“ redakciją, „bet išėjo“, pranešė „Novosti Donbassa“.

Papildyta 12.13 val. Vienas žuvęs

Naujienų agentūra „Unian“ skelbia, kad per antiteroristinę operaciją žuvo specialiųjų pajėgų karys.

„Tai nutiko, kai separatistai ėmė šaudyti į specialiųjų pajėgų pusę“, – naujienų agentūrai tvirtino šaltinis.

Papildyta 11.14 val. Pirmosios aukos

Naujienų agentūra „Unian“ informuoja, kad per antiteroristinę operaciją nukentėjo trys Ukrainos specialių pajėgų nariai.

„Ukrainos specialiosios pajėgos vykdo antiteroristinę operaciją, šiuo metu mūsų pusėje – trys aukos. Apie priešininkų aukas duomenų neturime“, – „Facebook“ paskelbė Karinių ir politinių tyrimų centro Kijeve vadovas Dmitrijus Tymčukas.

Papildyta 9.55 val. Vidaus reikalų ministras A.Avakovas paliko dar vieną pranešimą savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje:

„Perspėjame civilius palikti miesto centrą. Neišeikite iš namų, neikite prie langų. Separatistai nesiderėję ėmė šaudyti Ukrainos specialių pajėgų pusėn“, – pranešė jis. 

Papildyta 9.37 val. J.Kerry perspėjo Rusiją dėl „papildomų pasekmių“

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry šeštadienį perspėjo Rusijos užsienio reikalų ministrą, kad Maskvai gresia „papildomos pasekmės“, jeigu ji nesumažins įtampos dėl kaimyninės Ukrainos ir neatitrauks savo pajėgų nuo jos sienos, sakė pareigūnai.

Telefonu kalbėdamasis su Sergejumi Lavrovu, J.Kerry „leido suprasti, kad jeigu Rusija nesiims žingsnių mažinti įtampą Rytų Ukrainoje ir neatitrauks savo pajėgų nuo Ukrainos sienos, bus papildomų pasekmių“, – sakė Valstybės departamento aukšto rango pareigūnas.

Papildyta 9.07 val. „Slavianske antiteroristinę operaciją pradėjo vykdyti Ukrainos specialiosios pajėgos“, – pranešė A.Avakovas.

Antiteroristinė operacija Slavianske prasidėjo. Surinktos pajėgos iš visų šalies saugumo junginių, – pranešė vidaus reikalų ministras A.Avakovas.

„Antiteroristinė operacija Slavianske prasidėjo. Jai vadovauja valstybės saugumo tarnybos antiteroristinis centras. Surinktos pajėgos iš visų šalies saugumo junginių. Su Dievu!“, – savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pranešė vidaus reikalų ministras A.Avakovas.

Anksčiau pranešta, kad Slaviansko mieste prorusiški ginkluoti aktyvistai užėmė milicijos ir saugumo tarnybos pastatus.

Separatistai Kramatorske užėmė milicijos pastatą

Naujienų agentūra „Unian“ praneša, kad Kramatorske federalizacijos šalinininkai šeštadienį užėmė miesto milicijos pastatą. Užpuolikai pasivadino „Donecko liaudies respublikos Slaviansko batalionu“.

Į Ukrainą vyksta JAV viceprezidentas Joe Bidenas

BFL/Vyginto Skaraičio nuotr./JAV viceprezidentas Joe Bidenas
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr./JAV viceprezidentas Joe Bidenas

JAV viceprezidentas Joe Bidenas vyksta vizito į Ukrainą. Čia jis lankysis balandžio 22 d.

Apie tai sekmadienį pranešė Baltieji rūmai, kuriuos cituoja naujienų agentūra „Unian“.

Vizito metu jis aptars situaciją Ukrainos rytuose, taip pat šalies prezidento rinkimus, ekonominio stabilizavimo klausimus.

Įtampa pasiekė aukščiausią tašką

Šeštadienį Rytų Ukrainoje įtampa vėl pasiekė aukščiausią tašką: ginkluoti prorusiški separatistai užiminėjo milicijos postus, specialiosios Ukrainos pajėgos atsisakė juos atakuoti. Penktadienį separatistai užėmė Slaviansko milicijos skyrių Donecko srityje. Šeštadienį milicijos būstinės užimtos Donecke ir Donecko srities miesteliuose Krasnyj Lymane bei Kramatorske. Lietuva reikalauja, kad Europos Sąjunga skubiai reaguotų ir didintų spaudimą Rusijai. Visą šeštadienio įvykių Ukrainoje eigą rasite čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min