Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kruvinojo sekmadienio Kijeve rezultatas – 150 sužeistų, V.Klyčko apipurkštas gesintuvo putomis

Neramumai Kijeve
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Neramumai Kijeve
Šaltinis: 15min
0
A A

Susidūrimų su milicija metu Kijevo centre sekmadienį sužeisti 24 civiliai žmonės. Frakcijos „Udar“ Kijevo taryboje atstovas Aleksejus Davydenko pranešė, kad tiek žmonių pristatyta į ligonines. Tačiau, pirmadienį patikslinus duomenis, iš viso suskaičiuota apie 150 sužeistųjų.

Tuo tarpu Ukrainos vidaus reikalų ministerija praneša savus skaičius. Susirėmimų metu sužeista 70 žmonių, 49 iš jų nuvežti į ligonines. Taigi tikėtina, kad iš viso po sekmadienio mūšių pagalba suteikta daugiau nei 100 nukentėjusių.

Daugeliui sužeistųjų diagnozuoti smegenų sutrenkimai, kaulų lūžiai, sąnarių išnarinimai. Taip pat – apsinuodijimai nežinomais preparatais.

Milicija prieš protestuotojus panaudojo ne tik vandens patrankas ir ašarines dujas, bet ir gumines kulkas.

TIESIOGINĖ transliacija iš Kijevo

VIDEO: Tiesioginė transliacija iš Kijevo

Papildyta 9.18 val. Pirmadienio rytą Kijevas primena liepsnojantį Kairą.

KP.ua praneša, kad, brėkštant rytui, Kijevas atrodo kaip Kairas po revoliucijos. Vis dar dega „Berkut“ pajėgų autobusai. Juos gesina ugniagesių pajėgos.

Nors naktį susitikęs su prezidentu Viktoru Janukovyčiumi opozicijos lyderis Vitalijus Klyčko susitarė dėl derybų, atmosfera Kijeve vis tiek primena revoliuciją. Mieste nuolat sproginėja garsinės granatos.

Susirėmimai su „Berkut“ kariais tęsiasi nuo ankstyvo ryto. Opozicijos protestuotojai naudoja vadinamąją vėžlio taktiką. Jie apsiginkluoja namų durimis ir atimtais policijos skydais, susiburia į dešimties žmonių grupę, tokiu būdu tapdami panašūs į vėžlį, kurį saugo šarvas. Tokios grupelės bando pulti „Berkut“ pajėgas.

Įvairiuose Ukrainos miestuose opozicija blokuoja jėgos struktūrų judėjimą, stengiamasi neleisti į Kijevą išvykti milicijos pastiprinimui.

Papildyta 10.41 val. Prezidentas sudarinėja komisijas

Prezidentas nurodė pirmadienį surengti pirmąjį susitikimą su opozicija, rašoma prezidentūros išplatintame pareiškime.

Prezidento sudryta darbo grupė „spręs politinės krizės sureguliavimo klausimą“, rašoma pareiškime, tačiau daugiau jokių detalių nepateikiama.

Pirmą kartą apie tai, kad bus sudaryta tokia komisija, buvo paskelbta po V.Janukovyčiaus susitikimo su opozicijos lyderiu, buvusiu pasaulio sunkiasvorių bokso čempionu Vitalijumi Klyčko prezidento Mežyhirjės rezidencijoje ant Dnepro upės kranto netoli Kijevo.

„Prezidentas pažadėjo pirmadienį ryte sudaryti prezidento administracijos, ministrų kabineto ir opozicijos atstovų komisiją, kuri ieškos krizinės situacijos sprendimo“, – po susitikimo pranešė V.Klyčko partija UDAR (Ukrainos demokratinis aljansas už reformas).

Papildyta 11.55 val. Rytas Maidane praėjo gana ramiai. Mūšiai tęsėsi tik aplinkinėse gatvėse. demonstrantai stengėsi apipilti milicijos ir „Berkut“ kovotojus vandeniu iš ugniagesių hidrantų.

Radijas „Svoboda“ išplatino įrašą, kuriame matosi, kad „Berkut“ kariai šaudo ir į žurnalistus, tiesiog dirbančius savo darbą.

Papildyta 13.20 val. Kijevo centre tęsiasi išpuoliai. Vienuose karštuose gatvės mūšių taškuose geriau sekasi opozicijai, kituose – „Berkut“ kariams. Pateikti ir nauji duomenys apie sužeistus žmones. Jų jau 150.

Pranešama ir apie opozicijos pergalę politikos fronte. „RBK Ukraina“ teigia, kad Aukščiausioji Rada turėtų atšaukti keletą „drakoniškų“ įstatymų – dėl cenzūros, persekiojimų ir pan.

Internete paplito filmas, kuriame užfiksuota, kaip gatvės mūšių metu vienas Maidano lyderių V.Klyčko apipurškiamas gesintuvo putomis ir vandeniu. Tai padarę asmenys vadino jį Tėvynės išdaviku.

Papildyta 14.56 val. Lenta.ru praneša, kad, tęsiantis gatvės mūšiams, aktyvistai pradėjo statyti katapultą. Jie turi šio įrenginio brėžinius, atsivežė rąstų.

VIDEO: V.Klyčko apipurkštas putomis

Plačiau apie sekmadienio pragarą Kijeve skaitykite čia.

VIDEO: Kruvinas sekmadienis Kijeve
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min