Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 18d. 11:14

Kryme išniekinti nacių aukų palaikai – Rusijos žydų atstovai reikalauja pasiaiškinimo

Žydų kapinės.
15min nuotr. / Žydų kapinės.

Rusijos žydų atstovai kreipėsi į Krymo valdžią, reikalaudami surasti atsakingus asmenis, išniekinusius nacių aukų kapus.

„Išniekinti Holokausto aukų kapus yra ne tik šventvagiškas, bet ir šlykštus veiksmas“, – teigė Rusijos federacijos žydų bendruomenės vadovas Alexanderis Boroda, pabrėždamas, kad šis kraupus išpuolis nepuošia gegužės 9-osios šventės Maskvoje ir 70-ųjų Antrojo pasaulinio karo pabaigos metinių.

Vandalai iškasė keturias maždaug 1,8 metrų gylio duobes masiniuose kapuose netoli Simferopolio miesto. Žmonių kaulai, išlikę drabužių skutai ir batai buvo išmėtyti šalia kapinyno. Šioje vietoje 1941 metais buvo sušaudyti žydai, romai ir Sovietų Sąjungos kaliniai.

„Praėjus septyniasdešimčiai metų atsiranda monstrų, kurie žengia tuo pačiu nacių keliu ir niekina net mirusiųjų atminimą“, – sakė A.Boroda. „Cinizmas pralenkia vaizduotę. Kad ir ką besakytume, bet šie žmonės puikiai išmano istoriją, nes sugebėjo rasti šią masinių žudynių vietą ir taip paniekinti jų aukas“, – teigė jis.

Rusijos federacijos žydų bendruomenės vadovas guodėsi, kad tokių antisemitinių išpuolių Rusijoje pastaruoju metu ypač padaugėjo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min