Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 11d. 12:57 , atnaujinta: 2014 kovo 11d. 22:00

Rusija pripažino Krymo Aukščiausiosios Rados paskelbtą nepriklausomybę

Krymas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Krymas

Krymo Aukščiausioji Rada antradienį priėmė deklaraciją dėl autonominės respublikos ir Sevastopolio nepriklausomybės, skelbia lenta.ru. Po kelių valandų Rusijos užsienio reikalų ministerija paskelbė pripažįstanti Krymo atsiskyrimą.

Apie tai pranešta oficialiame parlamento tinklalapyje. Už deklaraciją balsavo 78 iš 100 deputatų. Už Sevastopolio nepriklausomybę balsavo miesto taryba.

Šio dokumento rengėjai teigia, kad jis paklos juridinius pamatus dėl referendumo surengimo kovo 16-ąją bei galimo Krymo prisijungimo prie Rusijos. Tačiau tiek Ukraina, tiek Vakarų valstybės pareiškė, kad šis referendumas bus neteisėtas. 

17.59 val. Rusiją pripažino Krymo nepriklausomybę

Rusijos Užsienio reikalų ministerija paskelbė pripažįstanti Krymo nepriklausomybės deklaraciją. Jos internetiniame puslapyje parašyta, kad deklaracija priimta pagal visas tarptautinės teisės normas.

Likęs pasaulis jau ne kartą pabrėžė, kad Kryme sekmadienį organizuojamas referendumas yra neteisėtas, ir jo rezultatai nebus pripažįstami

Rusija aiškina, kad nepriklausomybės paskelbimas yra teisėtas, nes remiasi Jungtinių Tautų chartija, 2010 metų Tarptautinio Teisingumo Teismo išvada dėl Kosovo ir kitomis tarptautinės teisės sutartims. 

„Po Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos kreipimosi Tarptautinis Teisingumo Teismas patvirtino, kad vienpusis nepriklausomybės paskelbimas valstybės dalyje nepažeidžia jokių tarptautinės tesės normų“, – aiškina Rusijos užsienio reikalų ministerija.

Kartu ji pažymėjo, kad žada gerbti Krymo žmonių sprendimą savaitgalio referendume. 

Likęs pasaulis jau ne kartą pabrėžė, kad Kryme sekmadienį organizuojamas referendumas yra neteisėtas, ir jo rezultatai nebus pripažįstami.

22.00 val. Ukrainos Generalinė prokuratūra ginčina Krymo nepriklausomybės deklaraciją

Ukrainos Generalinė prokuratūra oficialiai pateikė peticiją, kuria siekiama Krymos parlamento deputatų balsavimą dėl nepriklausomybės paskelbti negaliojančiu.

Prokuratūra kovo 11 dieną kreipėsi į Kijevo Administracinį teismą ir reikalauja anuliuoti balsavimo rezultatus.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min