TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Krymo finansavimo problema suskaldė Rusijos vyriausybę

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas Rusijos Banką ragino rečiau kaitalioti rublio kursą.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos vyriausybė nesutaria, iš ko finansuoti Krymo aneksiją.
Šaltinis: 15min
0
A A

Dalis Rusijos ministrų kabineto siūlo padidinti valstybės išlaidas, kad būtų iš ko finansuoti Krymo integraciją, tačiau Finansų ministerija tam prieštarauja, rašo „Unian“.

Iki liepos mėnesio Rusijos vyriausybė turi sutarti dėl bendrų 2015–2017 metų valstybės biudžeto parametrų. Pagrindinis diskutuojamas klausimas – keisti biudžeto taisykles didinant valstybės išlaidas ar ne.

Už taisyklių pakeitimą pasisako pirmasis vicepremjeras Igoris Šuvalovas ir Ekonomikos plėtros ministerija.

I.Šuvalovo manymu, taisykles reikia keisti tam, kad būtų galima 2015–2020 metų biudžetuose skirti daugiau pinigų Krymui. Tuo tarpu Finansų ministerija siūlo Krymą finansuoti iš pinigų, kuriuos reikėtų sutaupyti mažinant išlaidas kitose srityse.

I.Šuvalovas teigia, kad biudžeto taisyklėse reikia atsižvelgti į po Krymo aneksijos išaugusį Rusijos gyventojų skaičių – nuo 143 mln iki 145 mln. – tad valstybės išlaidos galėtų augti 250 mlrd. rublių (17 mlrd. litų) per metus. Išankstiniais duomenimis, Krymo ir Sevastopolio programa Rusijai turėtų kainuoti trilijoną rublių (70 mlrd. litų).

Išankstiniais duomenimis, Krymo ir Sevastopolio programa Rusijai turėtų kainuoti trilijoną rublių (70 mlrd. litų).

Ekonomikos plėtros ministerija taip pat siūlo sudarinėjant biudžetą atsižvelgti ne tik į naftos kainas, bet ir kitus makroekonominius rodiklius, tokius kaip kapitalo bėgimas iš šalies.

Ministerija siūlo sušvelninti biudžeto taisykles ir leisti nuo 2015-ųjų deficitą padidinti nuo 1 proc. BVP iki 1,5 proc.

Tuo tarpu Rusijos Finansų ministerija kategoriška: pakeitus taisykles bus pažeistas valstybės finansų stabilumas, todėl Krymą reikia finansuoti optimizuojant kitas valstybės išlaidas, o 2015 metams yra tik 80 mlrd. rublių (5,6 mlrd. litų) rezervas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min