Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 4d. 19:48

​Krymo totorių lyderis Mustafa Džemiliovas neįleistas į Krymą, jis žada atitinkamą atsaką

Krymo totorių politikas Mustafa Cemilevas
Wikipedia nuotr. / Mustafa Džemiliovas

Krymo totoriams nepatinka Rusijos įstatymai, ir jų reakcija į jėgos struktūrų veikimą gali būti stipri, „Echo Moskvy“ informaciją cituoja newsru.com. Apie tai prasitarė neprisistatęs Medžliso astovas. Tuo metu Krymo totorių lyderis Mustafa Džemiliovas radijo laidoje išreiškė nerimą, kad totoriams Kryme gresia baudžiamosios bylos. Dėl to situacija gali tik paaštrėti.

Išvakarėse M.Džemiliovas bandė į Krymą įvažiuoti per Armiansko pasienio punktą. Jo automobilis buvo neįleistas, tokių veiksmų įpykdyti per tūkstantį totorių įsiveržė pro Rusijos karines užkardas pasienyje su Ukraina. Jie nebuvo įleisti atgal, kol M.Džemiliovas nesutiko išvažiuoti į Kijevą. Jis pranešė, kad taip pasielgė prašomas Turkijos valdžios, o šios šalies premjeras pažadėjo jam susisiekti su Vladimiru Putinu ir išspręsti šį klausimą.

M.Džemiliovas sakė, kad demokratijos lygis Rusijoje yra gerokai žemesnis nei Ukrainoje.

Krymo prokurorė Natalija Poklonskaja Krymo totorius pavadino ekstremistais. Savo ruožtu Krymo premjeras Sergejus Aksionovas pranešė, kad M.Džemiliovas buvo neįleistas dėl saugumo priežasčių: „Akivaizdu, kad šiam žmogui yra skirta užduotis destabilizuoti situaciją. Mes neleisime, kad būtų sutrikdyta mūsų taika ir ramybė.“

Tikimasi, kad M.Džemiliovo įleidimo į Krymą klausimą pavyks išspręsti iki gegužės 18 dienos.

M.Džemiliovas daugiau nei 15 metų kalėjo Sovietų Sąjungos lageriuose. Jis neseniai buvo nominuotas Nobelio taikos premijai. M.Džemiliovas daug metų kovėsi dėl savo tautos grįžimo į Krymą po to, kai Stalinas Krymo totorius ištrėmė iš gimtų vietų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min