Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krymo totorių lyderis Mustafa Džemiliovas: nesustabdžius agresijos, ji gali pasirodyti bet kur

Krymo totorių politikas Mustafa Cemilevas
Wikipedia nuotr. / Krymo totorių politikas Mustafa Cemilevas
Šaltinis: BNS
0
A A

Jei visos Europos šalys laikytųsi tokios pat pozicijos Ukrainos ir Rusijos konflikto atžvilgiu kaip Lietuva, būtų užkirstas kelias „banditizmui“, sako Krymo totorių lyderis ir Ukrainos parlamento narys Mustafa Džemiliovas. Jo teigimu, sustabdyti Rusiją būtina, nes vėliau jos agresoriai gali pasirodyti bet kur.

„Jei nesustabdysime agresijos dabar Ukrainoje, rytoj ji gali pasirodyti bet kur. Mes labai vėluojame, ir tai gali būti labai didelės pasaulinės katastrofos priežastimi. Turime būti maksimaliai principingi, ginti savo rūpestį demokratija. Tikiuosi, visos demokratinės jėgos judės šia kryptimi“, – Lietuvos nepriklausomybės 25-mečiui skirtame tarptautiniame parlamentarų renginyje Seime antradienį sakė M.Džemiliovas.

Lietuvos poziciją karo Ukrainos atžvilgiu jis rodė pavyzdžiu Vakarams.

„Šioje mažoje, viso labo 3 mln. gyventojų šalyje, gyvena drąsūs, demokratiški žmonės, žinantys demokratijos vertę. Jei visos šalys elgtųsi taip pat ryžtingai ir drąsiai kaip Lietuva, mes galėtumėme išvengti ar labai greitai užkirsti kelią tam banditizmui, kurį regime šiandien“, – kalbėjo M.Džemiliovas.

Jis tvirtino žinantis sunkią Lietuvos kovos už nepriklausomybę istoriją, vykdytus lietuvių trėmimus ir represijas. Svečias pabrėžė, kad sovietų okupuota Lietuva niekada nesiliovė kovojusi ir tapo pirmąja iš šalių, išsivadavusia iš geležinių gniaužtų dar likus pusantrų metų iki Sovietų Sąjungos subyrėjimo.

„Šiandien, kai mūsų šalis okupuota, ją okupavo kaimyninė vyriausybė, iš naujo įkurtas totalitarinis Rusijos režimas, Lietuva su savo demokratinėmis tradicijomis atsidūrė Europos šalių, remiančių Ukrainos teisę į gynybą, suverenios tautos gynybą, avangarde“, – sakė M.Džemiliovas.

Svečias taip pat akcentavo, kad matomas Europos susiskaldymas ir vangumas imtis priemonių prieš agresorių primena Antrojo pasaulinio karo scenarijų, kai Vakarų lyderiai nuolaidžiavo Hitleriui.

„Noriu jūsų tautos vadovybei perduoti didžiulę padėką nuo Krymo totorių tautos“, – Lietuvai dėkojo M.Džemiliovas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min