Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krymo totorių lyderis Mustafa Džemiliovas: Rusija planuoja pradėti masinę totorių deportaciją

Krymo totorių politikas Mustafa Cemilevas
Wikipedia nuotr. / Krymo totorių politikas Mustafa Čemiliovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusija planuoja pradėti masinę Krymo totorių deportaciją. Apie tai, remdamasis šaltiniais Rusijos specialiosiose tarnybose, paskelbė Krymo totorių lyderis Mustafa Džemiliovas.

„Kaip mums pranešė, palaikančiųjų deportaciją, arba sąlygų, kurios privestų prie to, kad Krymo totoriai išvyks iš Krymo, yra dauguma“, – sakė jis.

Pavyzdžiui, tie taip vadinami „kazokai“ klausia: Kada jūs išvažiuosite? Juk vis tiek jus išsiųs. Aš norėčiau apsigyventi jūsų bute.

Totorių lyderis pabrėžė, kad nepakantumas totoriams Kryme išaugo. „Pavyzdžiui, tie taip vadinami „kazokai“ klausia: Kada jūs išvažiuosite? Juk vis tiek jus išsiųs. Aš norėčiau apsigyventi jūsų bute“, – pasakojo jis.

M.Džemiliovas pridūrė, kad tokius dalykus kalba net kaimynai, kurie pas totorius anksčiau eidavo į svečius.

Tokia pat padėtis mokyklose: vaikai pradėjo pulti Krymo totorių vaikus, ypač, jeigu šie kalba savo kalba.

Unian.net taip pat skelbia, kad M.Džemiliovas nebuvo įleistas į Krymą. Jis sustabdytas Rusijos kontroliuojamame Čongaro kontrolės punkte. Pasieniečiai atsisakė nurodyti priežastis.

Vėliau pranešta, kad po pusantros valandos tiek M.Džemiliovas, tiek deputatas Mustafa Džemilevas buvo įleisti į Krymą. Kaip sakė jo atstovė, po ilgų skambučių telefonu, jiems buvo atiduoti dokumentai ir leista įvažiuoti į Krymą.

M.Džemiliovas anksčiau yra sakęs, kad totoriai, kurie gyvena Kryme ir atsisako priimti Rusijos pilietybę, yra atleidinėjami iš darbų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min