Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kuba pateko į gilią krizę

Kuba
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kuba
Šaltinis: 15min
0
A A

„Kuba išgyvena vieną didžiausių krizių per visą šių laikų istoriją. Gyventojai reikalauja politinių ir ekonominių permainų“, – teigia 73 metų Katalikų bažnyčios kardinolas Jaime Ortega. Nors dar balandžio 16 dieną kubiečiai entuziastingai šventė, kad Fidelio Castro įvykdyta revoliucija prieš 49 metus buvo įvardyta kaip socialistinė, rašo „Lietuvos žinios“.

Bažnyčios žurnalui „Palabra Nueva“ duotame interviu aukščiausias Katalikų bažnyčios saloje hierarchas sakė, kad kubiečiai jau atvirai kalba apie socialistinės sistemos trūkumus, pirmiausia stalinistinio stiliaus biurokratiją ir mažą darbo našumą.

„Mūsų valstybė pateko į labai sudėtingą padėtį. Neabejotinai tai pats sunkiausias metas šiame XXI amžiuje“, – kalbėjo J.Ortega. Jis pridūrė, kad kubiečiai nesutaria, kaip spręsti valstybės bėdas, bet vieningai mano, kad Kubai būtinos skubios permainos.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Katalikų bažnyčios kardinolas Jaime Ortega
Jaime Ortega

Kuba šiuo metu išgyvena didžiausią ekonomikos nuosmukį nuo praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pradžios, kai žlugus Sovietų Sąjungai, kuri buvo pagrindinė komunistinės Kubos rėmėja, saloje įsivyravo visuotinis nepriteklius. Šalis dar neatsigavo po 2008 m. ją nuniokojusių trijų uraganų, padėtį apsunkina ir nuosmukis pasaulinio turizmo sektoriuje bei pasaulinė ūkio krizė, rašo „Lietuvos žinios“.

Dabartinis šalies prezidentas Raulis Castro kritikuojamas už tai, kad nesiima ūkio reformų. Jis ir kiti aukščiausi šalies pareigūnai ragina žmones daugiau dirbti ir įspėja, kad bus apkarpyta daug valstybės subsidijų. Kubiečiai per mėnesį vidutiniškai uždirba 20 JAV dolerių, bet valstybė garantuoja visiškai ar beveik nemokamą sveikatos priežiūrą, švietimą, apgyvendinimą ir aptarnavimą.

Pastaruoju metu kardinolas J.Ortega dažnai atvirai kalba Kubai aktualiais klausimais, nevengdamas pareiškimų, prieštaraujančių oficialiam komunistinės vyriausybės kursui. Jis ragina vyriausybę paleisti 200 politinių kalinių ir valdžią nepersekioti už jų paleidimą kovojančių organizacijų. J.Ortega taip pat ragina gerinti santykius su JAV, kartu negaili kritikos Barackui Obamai už tai, kad šis nesugeba atnaujinti nuoširdaus dialogo su Kuba.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Kuba Fidelis Castro
Parašykite atsiliepimą apie 15min