Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kuba šiek tiek pasikeis, bet liks ištikima socializmui, sako Castro

Raulis Castro
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Raulis Castro
Šaltinis: BNS
0
A A

Kubos prezidentas Raulis Castro neketina imtis didelių rinkos reformų, kurios pagyvintų ekonomiką, ir keisti šalies socialistinės raidos kelio, rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė.

Tačiau jis žada sumažinti valstybės vaidmenį kai kuriose srityse ir įvesti lengvatų, kurios žmonėms suteikia daugiau ekonominės laisvės, pavyzdžiui, darbas sau ir galimybė pradėti savo verslą.

Šių priemonių, kurias pradės įgyvendinti Havana netrukus, tikslas – sumažinti valstybės išlaidas, pabrėžė prezidentas.

Sekmadienį kalbėdamas Nacionalinėje Asamblėjoje R.Castro sakė žinąs, kad Kubos liaudis laukia žingsnių, kurie išvestų šalį iš gilios ekonomikos krizės.

Prieš kurį laiką socialistinės valstybės Vyriausybė įvedė sistemą, leidžiančią kirpykloms dirbti sau. Dabar, matyt, šie palengvinimai bus taikomi ir  kitoms sritims.Mes turime visiems laikams padaryti galą įsivaizdavimui, kad Kuba – tai vienintelė šalis pasaulyje, kur tu gali gyventi nedirbdamas.

Jokio kapitalizmo

R.Castro, kuriam dabar 79-eri, de facto perėmė vadovavimą šaliai iš vyresniojo brolio Fidelio 2006 metais, o formaliai prezidentu tapo 2008-aisiais.

Savo kalboje Kubos parlamento deputatams jis įspėjo, kad valstybės sektoriaus tarnautojams, kurių darbo našumas turėtų būti geresnis, teks ieškotis kito darbo.

„Mes turime visiems laikams padaryti galą įsivaizdavimui, kad Kuba – tai vienintelė šalis pasaulyje, kur tu gali gyventi nedirbdamas“, – pridūrė prezidentas.

Drauge jis paneigė Vakarų spaudoje pasirodžiusius spėliojimus, kad Havana numato vykdyti ekonomikos reformas pagal „kapitalistinius receptus“.

Be to, Raulis pabrėžė, kad Komunistų partijos gretose nėra jokių nesutarimų dėl permainų greičio ir iš kaip stipriai jos turėtų vykti. Jis akcentavo, kad revoliucijos vienybė dabar „stipresnė nei kada nors anksčiau“.

Šioje kalboje Kubos prezidentas pirmą kartą viešai užsiminė apie savo sprendimą paleisti iš kalėjimų 52 disidentus.Revoliucija gali būti pavojinga, nes ji stipri.

Niekas iš šių žmonių, pareiškė R.Castro, nebuvo pasodintas už įsitikinimus, jie atsidūrė už grotų už „kontrrevoliucinius nusikaltimus“ siekdami prisigerinti Jungtinėms Valstijoms. „Revoliucija gali būti pavojinga, nes ji stipri“, – sakė jis ir pridūrė, kad negali likti „nebaudžiami tėvynės priešai“.

Planinė Kubos ekonomika pateko per pastaruosius dvejus metus į itin didelės krizės gniaužtus ir šalis buvo priversta smarkiai sumažinti importą. To priežastis buvo nikelio, kuris sudaro Kubos eksporto pagrindą, taip pat turistų skaičiaus sumažėjimas.

Be to, padėtį apsunkino JAV paskelbtas prekybos draudimas, galiojantis jau 48 metus, nuo Kubos revoliucijos, atvedusios į valdžią Fidelio Castro režimą, laikų. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min