15min be reklamos
2022 11 27, 19:31

Kuboje vyksta vietos valdžios rinkimai

Sekmadienį Kubos gyventojai balsuoja savivaldos rinkimuose, šalyje tęsiantis ekonominei krizei, galinčiai sumažinti rinkėjų aktyvumą.
Kuba
Kuba / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Rinkimai Kuba

Daugiau nei 8 mln. 16 metų ir vyresnių kubiečių – iš 11,2 mln. gyventojų – turi teisę slaptu balsavimu išrinkti daugiau nei 12,4 tūkst. savivaldybių delegatų iš 27 tūkst. kandidatų.

Kaip pranešė AFP žurnalistas, Havanoje rinkimų apylinkės atsidarė be jokių incidentų.

Vyriausybė socialinėje žiniasklaidoje, spaudoje ir televizijoje, kurias kontroliuoja valdančioji Komunistų partija, prižiūrinti rinkimų procesą, bet nekelianti kandidatų, surengė intensyvią balsuoti raginančią kampaniją.

Tačiau opozicijos platforma, vadinama Demokratinio perėjimo Kuboje taryba (CDTC), kuri teisinėmis priemonėmis skatina pokyčius ir pliuralizmą šalyje, paragino žmones susilaikyti ir nedalyvauti balsavime, motyvuojant nesąžiningu vyriausybės spaudimu.

CDTC viceprezidentas Manuelis Cuesta agentūrai AFP sakė, kad trims jų kandidatams „politinė policija“ neleido dalyvauti rinkimuose, nes jie turėjo daug šansų laimėti.

Jis sakė, kad pietrytiniame Palma Sorjano mieste buvo iškeltas ketvirtas kandidatas Jose Cabrera, tačiau dėl „grasinimų prarasti darbą“ ir kitų sunkumų jo pavardė taip ir nepateko į rinkimų biuletenį.

Kubos vyriausybė opozicijos narius pavadino JAV samdiniais.

Sekmadienį išrinkti kandidatai sudarys savivaldybių vyriausybes, kurios pasiūlys 50 proc. kandidatų į provincijų asamblėjas ir Nacionalinę asamblėją, kuri savo ruožtu iš savo narių renka Valstybės tarybą ir Kubos prezidentą.

Kitus 50 proc. kandidatų siūlo vyriausybei artimos organizacijos.

Teoriškai pagal šią sistemą į parlamentą gali patekti bet kuris kubietis, tačiau opozicija tvirtina, kad Komunistų partijos kovotojai gali užkirsti kelią bet kurio opozicijos nario išrinkimui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min