Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 liepos 25d. 18:41

Kur geriausia augti vaikams?

Vaikai
Fotolia nuotr. / Vaikai
Vaikams augti palankiausia yra Europa, bet visas Senojo žemyno šalis lenkia Japonija. Tai paskelbė už mažųjų gerovę kovojanti nevyriausybinė organizacija „Gelbėkit vaikus“ („Save the Children“).

Toliau jos sudaryto sąrašo viršuje rikiuojasi Ispanija ir Vokietija, rašoma žurnalo „Time“ interneto svetainėje. Dar viena į dešimtuką papuolusi ne Europos valstybė yra Kanada. Nors Šiaurės šalys laikomos itin geromis vietomis gyventi, šiame tyrime jos neišsiskiria – į dešimtuką pakliuvo vienintelė Norvegija.

Kas keletą metų ši organizacija paskelbia specialų sąrašą, kuriame išrikiuoja šalis, įvertintas pagal tris vaikų gerovei aktualius faktorius: sveikatą, švietimą ir mitybą. Atsižvelgiama į vaikų mirtingumą nesulaukus penktojo gimtadienio, mokyklos nelankymą ir nepakankamą svorį. Kuo mažiau yra tokių atvejų, tuo aukščiau šalis atsiduria.

Japonijos, pasižyminčios pažangia švietimo ir medicinos sistema, balas tesiekia 0,35, o Somalio, kuris laikomas blogiausia vieta vaikams augti, - 54,5. Iš viso sąraše minimos 134 valstybės ir regionai. Lietuva į naujausią „Gelbėkit vaikus“ tyrimą nebuvo įtraukta.

Vaikams geriausių augti šalių dešimtukas:

1. Japonija
2. Ispanija
3. Vokietija
4. Italija
5. Prancūzija
6. Kanada
7. Šveicarija
8. Norvegija
9. Jungtinė Karalystė
10. Nyderlandai

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

02:04
31:41
24:11

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min