Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kuriuose paplūdimiuose nenorėtų maudytis komisaras

Haičio paplūdimys
Paplūdimys
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Europos Sąjungos (ES) aplinkosaugos komisaras liko patenkintas Europos paplūdimių būkle, bet nerti į Italijos kurortų vandenis kol kas nenorėtų.

Vasaros sezonui atėjus tūkstančiai europiečių planuoja atostogas kur nors prie vandens ir dažnai savo šalyje – tai diktuoja krizė.

„Lietuvos žinios“ rašo, kad per pastaruosius metus paplūdimių būklė Europoje smarkiai pagerėjo, tiek pajūrio, tiek žemyno gilumoje esančių vandens telkinių – ežerų ir upių.

Net 96 proc. Europos pakrančių paplūdimių ir 90 proc. upių bei ežerų paplūdimių pernai atitiko bent minimalius ES standartus. Tai labai didelė pažanga – prieš 20 metų tokių paplūdimių prie jūros buvo 80 proc., o prie vidinių vandens telkinių – tik 52 procentai.

Šiais duomenimis liko patenkintas ES aplinkosaugos komisaras Janezas Potocnikas, tačiau jis nemano, kad jau galima ilsėtis ant laurų. Šioje srityje laukia dar labai daug darbo, reikia dėti nemažai pastangų vien tam, kad būtų išlaikytas dabartinis paplūdimių bei vandens švaros lygis.Griežtesnius ES standartus atitinka beveik visi Kipro, Prancūzijos, Graikijos, Portugalijos pajūrio paplūdimiai.

Griežtesnius ES standartus atitinka beveik visi Kipro, Prancūzijos, Graikijos, Portugalijos pajūrio paplūdimiai. Tačiau apie 2 proc. pajūrio paplūdimių pernai teko uždaryti, ir visi jie buvo vienoje šalyje – Italijoje. Šioje šalyje prasta ir vidaus vandens telkinių būklė – minimalius ES standartus atitinka tik 46,4 proc. jų. Nenuostabu, kad aplinkos komisaras pareiškė geriau nesimaudysiantis Italijoje. „Italija dar turi smarkiai padirbėti, – nurodė J.Potocnikas. – Bent aš kol kas renkuosi kitą krantą.“

Europos gėlo vandens telkinių būklė labai įvairi, tačiau, Europos Komisijos duomenimis, švariausias ežerų bei upių vanduo ir pakrantės yra Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir Švedijoje.
 

Komentarai
Temos Jūra
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min