Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 27, 16:00

Kur pabaiga? Aiškėja nesutarimai, ką laikyti pergale Ukrainos kare

Praėjus trims mėnesiams po Rusijos invazijos į Ukrainą, Amerika ir jos sąjungininkai patylomis diskutuoja neišvengiamu klausimu: kuo viskas baigsis?
Ukrainiečių kariai Tik prenumeratoriams
Ukrainiečių kariai / „The New York Times“/Finbarr O'Reilly nuotr.

Pastarosiomis dienomis įvairių šalių prezidentai ir ministrai pirmininkai, taip pat JAV Demokratų ir Respublikonų partijų lyderiai ir toliau skatina remti Ukrainą bei linki jai pergalės. Tačiau po paviršiumi slypi nesutarimai, kaip toji pergalė atrodytų – ir ar šis žodis turi tą patį apibrėžimą Jungtinėse Valstijose, Europoje ir pačioje Ukrainoje.

Vien per pastarąsias keletą dienų Italija pateikė pasiūlymą dėl paliaubų, Ukrainos vadovybė prisiekė sugrąžinti Rusiją prie sienų, kurios egzistavo prieš vasario 24 dienos invaziją, o JAV administracijos pareigūnai vėl ėmė kalbėti apie „strateginį“ prezidento Vladimiro Putino pralaimėjimą – tokį, kuris užtikrintų, kad jis nepajėgs pakartotinai surengti panašaus išpuolio.

Po trijų mėnesių nepaprastos vienybės reaguojant į Rusijos invaziją, dėl kurios į ukrainiečių rankas pateko mirtini ginklai ir buvo pritaikyta daugybė finansinių sankcijų, kurių beveik niekas, ypač V.Putinas, nesitikėjo, ryškėja nesutarimai dėl to, ką daryti toliau.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min