Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 03, 21:33

Kyjive viešintis Australijos premjeras žada karinę pagalbą Ukrainai

Australijos ministras pirmininkas Anthony Albanese'is sekmadienį Kyjive susitikęs su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu pažadėjo toliau teikti karinę paramą jo šaliai, įskaitant šarvuočius ir bepiločius orlaivius.
Anthony Albanese'is
Anthony Albanese'is / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tai yra pirmas Australijos vyriausybės vadovo vizitas Ukrainoje.

A.Albanese'is spaudos konferencijoje Kyjive pareiškė, kad jo šalis suteiks Ukrainai „šimto milijonų dolerių karinę paramą“, nepatikslindamas, ar turi omenyje Australijos dolerius.

100 mln. Australijos dolerių atitinka 68 mln. JAV dolerių arba 65,5 mln. eurų.

Premjeras sakė, kad Australija suteiks papildomos Ukrainos prašomos karinės įrangos, įskaitant 14 šarvuotų transporterių, 20 pėstininkų kovos mašinų „Bushmaster“ ir bepiločių orlaivių.

V.Zelenskis teigė, kad Australija teikia Ukrainai „didelę pagalbą, ypač gynybos srityje“, ir kad Ukrainos pajėgos „labai vertina“ mašinas „Bushmaster“.

A.Albanese'is aplankė Bučos ir Irpinės miestus, kuriuose, kaip įtariama, Rusijos pajėgos vykdė karo nusikaltimus, taip pat į šiaurės vakarus nuo Kyjivo esantį Hostomelio aerodromą.

„Man didelė garbė būti pirmuoju Australijos ministru pirmininku, apsilankiusiu Ukrainoje“, – sakė jis ir pridūrė, kad jo kelionė „labai aiškiai parodys pasauliui Australijos ir Ukrainos žmonių solidarumą“.

A.Albanese'is pagerbė Ukrainos prezidento, kariuomenės ir žmonių „drąsą, atsparumą, narsą ir ryžtą“, sakydamas, kad jie yra „pasiryžę pasipriešinti smurtautojui, kuris pažeidžia tarptautinę teisę be jokios provokacijos ar pasiteisinimo“.

Australijos politikas taip pat sakė, kad Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui bus surengtas „priėmimas, kurio jis nusipelnė“, jei jis dalyvaus lapkričio mėnesį vyksiančiame Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikime Balyje. Kremlius sako, kad V.Putinas ketina ten vykti.

„Jei V.Putinas dalyvaus tame susitikime, jis sulauks tokio priėmimo, kokio nusipelnė: [jis bus priimtas] ne kaip draugas, ne kaip žmogus, kuris gerbia tarptautinę įstatymo viršenybę“, – sakė A.Albanese'is.

Vis dėlto jis sakė negalįs įsivaizduoti, kad Australija boikotuotų šį renginį, nors pažymėjo, jog „mes tikime, kad reikia kuo labiau izoliuoti Rusiją“.

A.Albanese's atvyko į Ukrainą po penktadienį Paryžiuje įvykusio susitikimo su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu.

Praėjusį mėnesį Kyjivas paskelbė, kad vienas australas žuvo kovodamas prieš Rusijos invaziją tarptautiniame užsieniečių legione Ukrainoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min