Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 22d. 21:25

L.Kojala: turime įtikinti D.Trumpą, kad nėra kitos išeities – tik draugauti su Europa

Linas Kojala
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Linas Kojala

Vertinant Europos santykius su Jungtinėmis Valstijomis, šiandien susiduriama su dviprasmybe, sako politologas, Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala. Anot jo, nors mus retai džiugina tai, ką sako prezidentas Donaldas Trumpas, tačiau iš esmės JAV politika Europos atžvilgiu dėl to nesikeičia.

„D.Trumpas kritikuoja Europą, atskirus Europos lyderius, jis tarsi yra draugiškas Vladimirui Putinui ir pan. Bet jeigu žiūrėtume į jo administracijos ir visos Amerikos, įskaitant Kongresą, vykdomą politiką, matytume, kad yra išlaikomas tęstinumas ir puikiai suprantama, kad Jungtinės Valstijos ir Europa turi daug daugiau bendro negu su Rusija ar Kinija“, – sako L.Kojala.

Taip jis kalba Vilniuje antrą kartą vykstant prezidento Valdo Adamkaus konferencijai, kurioje didžiausias dėmesys skiriamas transatlantiniam atsparumui stiprinti.

„Jeigu dabar prasidės [JAV ir Europos santykių] aižėjimas dėl sąlyginai smulkių dalykų, kaip prekių tarifai, ilgainiui visas Vakarų pasaulis su demokratinėmis vertybėmis bus silpnesnis. Mes turime pasitikėti dabartine Amerika ir bandyti įtikinti prezidentą D.Trumpą, kad kitos išeities, kaip draugauti su Europa, nėra“, – įsitikinęs politologas.

Anot jo, dabar grėsmė iš Rusijos neatrodo tokia didelė, jau susigyvenome su situacija Ukrainoje, nors karas ten tęsiasi.

„Iš Rusijos tarsi bandoma demonstruoti, kad tai draugiška šalis, kuri nenori sankcijų, nes jos niekam nenaudingos, kainuoja milijardus eurų ir Europos Sąjungos valstybėms“, – priduria L.Kojala.

Vis dėlto, politologo manymu, svarbu nepamiršti principinių, vertybinių klausimų.

„Demokratija, sienos, valstybių teritorinis vientisumas... Šioje konferencijoje kalbama apie tai, kad negalime visko vertinti pragmatiškai – turime nepamiršti ir principinių klausimų“, – sako jis.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

02:40
06:21
02:48:11

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min