Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 12d. 12:55

L.Linkevičius: „Esame saugesni nei bet kada anksčiau“

Linas Linkevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Linas Linkevičius

Susitikimuose su aukšto rango NATO ir ES saugumo ekspertais dalyvavęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigė, kad nors pasaulyje grėsmių nemažėja, Aljansui priklausanti Lietuva yra saugesnė nei bet kada anksčiau, o iš liepą vyksiančio NATO viršūnių susitikimo tikimasi atgrasymo politikos sustiprinimo.

Baigiantis neformaliam Lietuvos ir užsienio saugumo ekspertų „Sniego susitikimui“ L.Linkevičius teigė, kad iš šią liepą vyksiančio NATO viršūnių susitikimo Lietuva tikisi sprendimų, padėsiančių efektyviau įgyvendinti atgrasymo politiką.

„Mums labai svarbu, kad NATO sprendimų priėmimo procesas būtų kuo efektyvesnis. Norime, kad priimant sprendimus įgaliojimus turėtų karo vadai ir tokiu būdu būtų laiku pasirengiama politiniams sprendimams“, – teigė užsienio reikalų ministras.

Anot L.Linkevičiaus, būtina optimizuoti kai kuriuos praktinius klausimus, pavyzdžiui, kad NATO ir kitų šalių kariuomenės lengviau galėtų kirsti sienas Šengeno erdvėje.

„Čia juokavome, kad autobusai su pabėgėliais kartais lengviau kerta sienas nei NATO kariuomenė“, – sakė L.Linkevičius.

Ministras teigė iš Aljanso viršūnių susitikimo besitikintis, kad kolektyvinėmis NATO pastangomis bus išspręstos išoriškai susiklosčiusios Lietuvos pajėgumų spragos, pavyzdžiui, oro gynybos srityje. Anot L.Linkevičiaus, Lietuva tikisi, kad „būtų integruota tam tikra priešraketinės gynybos sistema“.

Paklaustas, ar sutinka su Vytauto Landsbergio penktadienį Seime nuskambėjusiu įspėjimu, kad Lietuva kur kas mažiau saugi nei prieš 27 metus, L.Linkevičius siūlė neskubėti daryti tokių išvadų.

„Grėsmių, deja, nemažėja. Kai kurios mūsų kaimynės XXI a. okupuoja teritorijas, ir kalbu ne tik apie Krymą – 2008 m. aneksuota 20 proc. Gruzijos teritorijos. Tai – agresyvi politika, todėl sakyti, kad pasaulis yra saugesnis, negalima.

Tuo pačiu būtų neteisinga nepripažinti, kad per visą mūsų Aljanso istoriją jis pirmą kartą ėmėsi tokių konkrečių ir greitai įgyvendinamų sprendimų, pavyzdžiui, dislokuoti daugianacionalines pajėgas. Tai – nepaprastai svarbus ir karinis, ir politinis signalas“, – teigė L.Linkevičius.

Anot ministro, „sakyti, kad mes esame ir saugesni nei bet kada anksčiau, irgi būtų teisinga“.

„Sniego susitikime“ dalyvavo daugiau nei šimtas aukšto rango diplomatų, patarėjų, parlamentarų, analitinių ir tyrimo centrų, tarptautinės bei saugumo politikos ekspertų iš 15 šalių, NATO ir ES institucijų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min