Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Linas Linkevičius: svarbiausia – užtikrinti Prezidento rinkimus Ukrainoje

Linas Linkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Linas Linkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 15 dieną Bratislavoje vykusio globalaus saugumo forumo GLOBSEC metu surengtuose susitikimuose pabrėžė, kad padėčiai Ukrainoje stabilizuoti būtina užtikrinti laisvus Prezidento rinkimus ir toliau siekti nacionalinio dialogo. Taip pat aptarta Gruzijos pažanga įgyvendinant reformas ir NATO svarba regione.

Susitikime su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja Victoria Nuland abi pusės pabrėžė, kad artėjantys Prezidento rinkimai Ukrainoje – svarbus žingsnis siekiant stabilumo ir vienybės šalyje.

„Labai svarbu užkirsti kelią bet kokioms pastangoms sutrukdyti Ukrainos žmonėms dalyvauti rinkimuose ir išsirinkti savo šalies vadovą“, – teigė L. Linkevičius.

Susitikimo metu įvertintos Ukrainos Vyriausybės pastangos siekti nacionalinio dialogo šalyje, nors ir labai įtemptomis sąlygomis.

Valstybių atstovai taip pat sutarė dėl būtinybės ir toliau stiprinti bei koordinuoti Vakarų atsaką į Rusijos agresiją, Krymo okupaciją ir besitęsiančią destabilizuojančią veiklą Rytų Ukrainoje.

Susitikime su Gruzijos euroatlantinės integracijos ministru Aleksiu Petriašviliu L. Linkevičius pasidžiaugė tuo, kad jau birželio 27 dieną Gruzija ir Europos Sąjunga pasirašys Asociacijos susitarimą ir pagyrė Gruzijos pažangą įgyvendinant reformas.

Ministras išreiškė stiprią Lietuvos paramą NATO atvirų durų politikai artėjančio NATO viršūnių susitikimo Velse kontekste. Gruzijos ministras atkreipė dėmesį į didelius Gruzijos visuomenės lūkesčius dėl aiškių signalų iš Aljanso dėl šios šalies galimybių priartėti prie NATO.

L. Linkevičius taip pat susitiko su Slovakijos vicepremjeru ir užsienio reikalų ministru Miroslavu Lajčaku. Vicepremjeras patvirtino savo šalies paramą Lietuvai siekiant įsivesti eurą ir pasiūlė pasidalyti vertinga Slovakijos patirtimi rengiantis šiam žingsniui – šviečiant visuomenę ir siekiant suvaldyti kainų kėlimą dėl euro įvedimo. M. Lajčakas taip pat patvirtino paramą Lietuvos narystei Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje.

Ministrai taip pat aptarė įvykius Ukrainoje, akcentuodami artėjančių Prezidento rinkimų, vyksiančių gegužės 25 dieną, reikšmę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min