Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2017 liepos 11d. 10:14

L.Walęsa dėl pašlijusios sveikatos nedalyvavo proteste prieš Lenkijos vyriausybę

Proteste L.Walesa nepasirodė dėl prastos sveikatos
„Scanpix“/AP nuotr. / Proteste L.Walęsa nepasirodė dėl prastos sveikatos

Mažiausiai 2 000 žmonių pirmadienį išėjo į Varšuvos gatves protestuoti prieš vyriausybę, tačiau Lenkijos laisvės simboliu laikomas Lechas Walęsa pašlijus sveikatai šioje demonstracijoje negalėjo dalyvauti.

Demonstracija surengta priešinantis eitynėms, kiekvieną mėnesį rengiamoms valdančiosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) pirmininko Jaroslawo Kaczynskio jo brolio dvynio Lecho Kaczynskio atminimui.

Pastarasis, eidamas Lenkijos prezidento pareigas, kartu su 95 kitais žmonėmis žuvo 2010 metais Rusijoje nukritus prezidentiniam lėktuvui.

Kritikų nuomonė J.Kaczynskis naudojasi šiais kas mėnesį organizuojamais minėjimais, kad mobilizuotų savo šalininkus ir galėtų pulti centristinių pažiūrų kritikus.

Europos Sąjunga atlieka tyrimą dėl Lenkijos vyriausybės galimai sukeltos grėsmės teisinės valstybės principų laikymuisi, o L.Walesa ne kartą viešai kėlė klausimą, ar J.Kaczynskis šalį siekia paversti „diktatūra“.

Stebint gausioms policijos pajėgoms, prieš J.Kaczynskį nusiteikę demonstrantai skandavo „Lechas Walęsa, laisvė, lygybė, demokratija“ ir ant policijos automobilių dėjo baltas rožes.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Lechas Walesa
AFP/„Scanpix“ nuotr./Lechas Walesa

73 metų Nobelio taikos premijos laureatas, į protestą planavo atvykti, tačiau šeštadienį paskelbė, kad negalės, nes buvo nuvežtas į ligoninę atlikti tyrimų, susijusių su aukštu kraujo spaudimu.

Wladyslawas Frasyniukas: „Vyriausybė bijo. Tarp jos ir žmonių pastatyta siena.“

Vis dėlto į protestus atvyko kitas komunistinės eros disidentas Wladyslawas Frasyniukas, sulaikytas per ankstesnę demonstraciją.

„Vyriausybė bijo. Tarp jos ir žmonių pastatyta siena“, – sakė proteste kalbėjęs W.Frasyniukas, turėdamas omenyje metaline užtvaras, pastatytas gatvėje prie prezidentūros.

J.Kaczynskis irgi kreipėsi į savo rėmėjus, kurių susirinko keli tūkstančiai, ir sakė: „Negalime dvejoti. Negalime nukrypti nuo kelio, kuriuo einame – Lenkijos demokratijos pertvarkymo kelio.“

„Scanpix“/AP nuotr./Jaroslawas Kaczynskis
„Scanpix“/AP nuotr./Jaroslawas Kaczynskis

Elektriku Gdansko laivų statykloje dirbęs L.Walęsa 1983 gavo Nobelio taikos premiją už savo indėlį prodemokratiniame judėjime „Solidarumas“, vienintelėje laisvoje profsąjungoje buvusiame sovietiniame bloke. 1990 metais jis tapo pirmuoju demokratiškai išrinktu Lenkijos prezidentu.

L.Walęsos drąsa kovojant su komunistiniu režimu vis dar gerbiama, bet jo prezidentavimas suskaldė visuomenę, todėl daugelis lenkų nusigręžė nuo savo buvusio lyderio.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min