TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

L.Walęsa flirtuoja su euroskeptikais

Lechas Walesa
„Scanpix“/Knut Falch nuotr. / Lechas Walesa
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Pastaruoju metu vėl daug kalbama apie Lechą Walęsą. Jo kalbos antieuropietiškos grupės „Libertas“ suvažiavimuose šokiravo daug ką. Tačiau tokios transformacijos motyvų gerai nesupranta net patys euroskeptikai.

Pirmasis išsivadavusios iš komunizmo Lenkijos prezidentas ir buvęs garsiosios profsąjungos „Solidarumas“ vadovas L.Walęsa dar kartą įrodė, kad jo veiksmų iki galo niekas suprasti negali. Šiuo metu lenkų didvyris rado naują užsiėmimą – tapo antieuropietiško visą žemyną apimančio judėjimo „Libertas“ simboliu. Šio judėjimo įkūrėjas airių milijonierius Declanas Ganley iškodamas sąjungininkų visoje Europoje gali džiaugtis tokiu savo laimėjimu.

Pirmasis išsivadavusios iš komunizmo Lenkijos prezidentas ir buvęs garsiosios profsąjungos „Solidarumas“ vadovas L.Walęsa dar kartą įrodė, kad jo veiksmų iki galo niekas suprasti negali.

Kiek primirštas L.Walęsa vėl atsidūrė dėmesio centre praėjusiais metais pasirodžius 24 metų istoriko Pawelo Zyzako knygai, kurioje autorius tvirtina, kad L.Walęsa jaunystėje turėjo nesantuokinį vaiką, o 8-ajame dešimtmetyje buvo slaptas saugumo tarnybos agentas. Gal prieš jį pradėta kampanija, į kurią įsitraukė ir dabartinis Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis, ir paskatino L.Walęsą prisidėti prie euroskeptikų. Jis jau du kartus pasakė kalbą „Libertas“ suvažiavimuose. Kalbėdamas Madride L.Walęsa pareiškė euroskeptikams, kad neturėdamas kitos alternatyvos remia Lisabonos sutartį, ir pagyrė juos už "naujų sprendimų paiešką".

Tačiau Lenkijoje partijos „Libertas“ rėmėjai L.Walęsos negali pakęsti, nes jis jiems yra taikios 1989 metų revoliucijos simbolis. Todėl ir jo kalba Romoje sulaukė išpuolių. Kai kurie suvažiavime dalyvavę lenkų delegatai jį nušvilpė. Vien L.Walęsos pasirodymas salėje sukėlė jų neigiamą reakciją ir jie ėmė šaukti: „Lechai Bolekai“ (toks esą buvo L.Walęsos slapyvardis, kai jį užverbavo saugumas).

Pastaruoju metu buvęs Lenkijos vadovas stebina ne tik tautiečius, bet ir savo šeimą. Jo 32 metų sūnus Jaroslawas, kuris šiuo metu kandidatuoja į Europos Parlamentą (EP), remiamas partijos „Piliečių platforma“, prisipažįsta nežinąs, ko siekia jo tėvas. „Jo paprasčiausiai nepavyksta suprasti. Aš norėčiau, kad jis mane labiau palaikytų rinkimų kovoje“, – sakė J.Walęsa.

Tačiau L.Walęsai tai nė motais. Jis jau susiruošė į Airiją, kur turi pasakyti kalbą D.Ganley įkurto „Libertas“ judėjimo suvažiavime, nes ši partija pradeda kovą už vietas EP. Be to, garsusis svečias iš Lenkijos pažadėjo dalyvauti ir penkiuose masiniuose šios partijos mitinguose.

Pats D.Ganley tuo labai patenkintas, nors ne vienas airių komentatorius jo rinkimų kampaniją vadina „greita, bet nešvaria“. Vos tik šis euroskeptikas sužavėjo ne tik L.Walęsą, bet ir Čekijos prezidentą Vaclavą Klausą, su kuriuo buvo susitikęs, kai čekų politikas atvyko su oficialiu vizitu į Airiją, ir tai buvo pavadinta „diplomatiniu netaktu“.

Analitikai teigia, kad D.Ganley traktuoja rinkimus į EP kaip visos Europos referendumą dėl Lisabonos sutarties, tačiau visiškai neaišku, kokios Europos jis nori, nes kalba tik apie ekonomikos ir migracijos problemas. „Libertas“ kandidatas į EP Raymondas O'Malley jau kreipėsi į Airijos vyriausybę, ragindamas uždaryti sienas imigrantams iš naujųjų ES narių, taigi ir lenkams, čekams bei lietuviams, nes šiuo metu Airijoje didelis nedarbas.

„Libertas“ iškėlė net 300 kandidatų iš 24 valstybių EP rinkimuose.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min