Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 26d. 15:46

„La Stampa“ šaltiniai: beveik visa Rusijos pagalba Italijai – bevertė

Rusija nusiuntė pagalbą Italijai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusija nusiuntė pagalbą Italijai

„Iš Rusijos – su meile“ – tokios antraštės praėjusią savaitę sumirgėjo pasaulio spaudoje, kai Kremlius paskelbė atsiųsiantis nuo koronaviruso protrūkio kenčiančiai Italijai pagalbą. Taip pat, beje, pavadinta ir visa siunta. Tačiau Romoje tokia parama jau vertinama kaip „bevertė“, skelbia „La Stampa“.

Rusija į Italiją jau atsiuntė 14 krovininių lėktuvų. Jais atskrido 600 plaučių ventiliacijos aparatų ir 100 Rusijos kariuomenės virusologų bei epidemiologų.

Socialiniuose tinkluose buvo skelbiami vaizdo įrašai, kuriuose matyti, kaip Rusijos karinių mašinų konvojus kone demonstratyviai iš Romos keliauja į šiaurę, koronaviruso protrūkio epicentro Lombardijoje link.

Beje, tokie vaizdai, nors ir labai nepatinka NATO vadovybei, pačius rusus internautus juokina. Esą kol Rusijos konvojus važiuoja, Aljanso šalys, įskaitant JAV, pagalbą Italijai skraidina tiesiai į šalies šiaurę.

„La Stampa“ taip pat skelbia, kad tokia Kremliaus pagalba su kariniais atspalviais labai nepatenkinta Italijos gynybos ministerija ir kariškiai. Tačiau jau Užsienio reikalų ministerija ramina: „Jie atvyko mūsų gydyti, o ne šnipinėti.“

Negana to, leidinio šaltinių Italijos valdžioje teigimu, apie 80 proc. Rusijos siunčiamos pagalbos yra bevertė ir šaliai net nereikalinga.

„80 proc. Rusijos siuntinių yra visiškai beverčiai ir Italijai mažai reikalingi. Trumpiau tariant, tai tik šiek tiek daugiau nei pretekstas“, – vienas šaltinis teigė „La Stampa“.

Jo teigimu, Rusija į Italiją atsiuntė dezinfekavimo įrangos, karo lauko laboratoriją sterilizavimui ir cheminei apsaugai, kitų panašių dalykų.

„La Stampa“ šaltiniai taip pat teigia, kad V.Putinas akivaizdžiai stengiasi pasinaudoti koronaviruso krize ir bando rinkti geopolitinius bei diplomatinius taškus. Italijos premjeras Giuseppe Conte pagalbą esą priėmė, nes labai gerai sutaria su Rusijos prezidentu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Giuseppe Conte ir Vladimiras Putinas Maskvoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Giuseppe Conte ir Vladimiras Putinas Maskvoje

Rusijos ambasadorius Italijoje Sergejus Razovas jau pavadino „La Stampa“ skelbiamą informaciją „liguista“.

„Tokie teiginiai yra liguisto proto produktas. Nesavanaudiškas noras padėti draugiškai tautai nelaimėje matomas kaip klasta“, – teigė S.Razovas.

Romoje veikiančio Tarptautinių santykių instituto direktorė Nathalie Tocci pabrėžia, kad Rusija – kaip ir Kinija – nori pasinaudoti ES klaidomis reaguojant į koronaviruso protrūkį, pavyzdžiui, svarbios įrangos eksporto draudimais įvairiose šalyse.

Dabar, tiesa, klaidos jau skubiai taisomos. Europos centrinis bankas ketina kovai su krizės pasekmėmis skirti 750 mlrd. eurų, visokeriopą paramą Italijai siūlo Europos Komisija, į Italiją pagalbos siuntas gabena JAV karinių oro pajėgų lėktuvai.

„Vis dėlto Italijoje euroskeptiškumą ir anksčiau jau kaitino euro zonos krizė, migracijos krizė. Buvo justi, kad koronaviruso krizė laikoma jau trečiąja iš eilės, kai europietiško solidarumo nesimato.

Rusijai reikia greitos pergalės, todėl ir veikiama greitai. Rusija taip elgiasi visada – griebiami žemai kabantys vaisiai“, – aiškino N.Tocci.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min