Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Labiausiai kurtinantis garsas gyvenime“: ką reiškia išgyventi sprogimą Niujorke

Niujorko policija
AFP/Scanpix nuotr. / Niujorko policija
Šaltinis: 15min
1
A A

Buvo gražus vakaras – šiltas, tačiau ne pernelyg. Nepriklausoma architektė Helena Ayeh užrakino savo namų duris ir pasuko parduotuvės link, norėdama nusipirkti vyno prie vakarienės, kurią planavo pasigaminti, rašo portalas theguardian.co.uk.

„Užsimaniau pasigaminti kažką skanaus – žuvies su šparagais“, – pasakojo moteris. „Labai laukiau rezultato“, – prisiminė tą vakarą užplūdusį entuziazmą ji. Ayeh nuėjo iki vyno parduotuvės ir jau keliavo namo nešina buteliu. Netrukus ji jau buvo prie savo namo, esančio Chelsyje, slenksčio. „O tuomet išgirdau labiausiai kurtinantį garsą, kokį esu gyvenime girdėjusi“, – sakė ji, pridurdama, kad kitas dalykas, kurį ji suprato buvo tai, kad ji pakilo į orą. Ayeh parkrito ant šaligatvio. Ji staigiai atsistojo, jautėsi pasimetusi.

„Suvokiau, kad mano raktai – mano krepšyje. Mano keliai drebėjo. Kai išsitraukiau raktus, negalėjau jų aiškiai įžiūrėti – man viskas liejosi. Turėjau suvokti, kad nugriaudėjo sprogimas, nes tuo metu galvojau, ar mano akiniai nenublokšti. Vis dėlto jie buvo sveiki“, – pasakojo mergina.

Nukentėjusioji prisiminė akimirką, kai suvokė, kad prie jos kojų yra stiklų, o viena basutė suplyšusi. Ji pridėjo vieną ranką prie dešinės akies.

Pamačiau kraują ir tuomet aš labai susijaudinau. Išbėgau į kelią, šaukdamasi pagalbos. Kažkoks vyras mane sustabdė. Vėliau sužinojau, kad tai buvo civilio drabužiais vilkintis policijos pareigūnas, – prisiminė ji.

„Akis buvo šlapia. Pamačiau kraują ir tuomet labai sunerimau. Išbėgau į kelią, šaukdamasi pagalbos. Kažkoks vyras mane sustabdė ir apkabino. Vėliau sužinojau, kad tai buvo civilio drabužiais vilkintis policijos pareigūnas“, – prisiminė ji.

Praėjus šešioms dienoms po sprogimo, kuris įvyko priešais namą, kuriame yra jos butas, Aye dešinė akis vis dar pasruvusi krauju, po akimi matyti kraujosrūvos. Mergina buvo viena iš sužeistų per sprogimą Niujorke. Iš viso tuomet, kai rugsėjo 18 d. Chelsyje nugriaudėjo sprogimas, sužeistas 31 žmogus.

„Ničnieko negirdėjau“

28-erių įtariamasis Ahmadas Khanas Rahamis buvo sulaikytas Naujajame Džersyje. Afganistane gimusiam JAV piliečiui buvo pateikti kaltinimai sąsajomis su Niujorko sprogimais ir sprogmenimis, kurie buvo rasti Naujajame Džersyje. Du sprogstamieji užtaisai čia sprogo, tačiau niekas nebuvo sužeistas.

Kai Ayeh davė interviu, įtariamasis vis dar buvo ligoninėje. Per sulaikymą jis buvo pašautas. Įtariamojo laukia teismas. Jo tėvas Mohammadas Rahamis teigė, kad jis perspėjo Federalinį tyrimų biurą apie tai, kad jo sūnus galimai yra teroristas, tačiau pareigūnai esą Ahmado neapklausė.

Manoma, kad Ahmadas Khanas Rahamis suradikalėjo, kai lankėsi Pakistane. Pastarajame, kaip pranešama, jis leido laiką mokydamasis teritorijoje, kurią kontroliuoja Talibanas.

Ayeh atsidūrė ligoninėje. Po sprogimo, per kurį niekas per stebuklą nežuvo, niekas iš valdžios atstovų su ja nesusisiekė. „Ničnieko iš jų negirdėjau“, – valdžios abejingumu stebėjosi mergina. FTB agentai, anot jos buvo „labai malonūs“ ir ja rūpinosi. Kažkas net paliko jai puokštę balionų prie buto durų.

Po sprogimo Ayeh staigiai išgabenta su greitosios pagalbos automobiliu. „Pirmas dalykas, kurio paklausiau medikės, kuris buvo automobilyje, ar aš vis dar turiu akį, o ji man atsakė, kad „taip“, – prisiminė ji. Kraujavimas nesustojo. Ayeh balti marškinėliai ir šortai buvo permirkę. Medikė paprašė jos užmerkti akis ir būti ramiai.

„Ar tiki Dievu?“ – tuomet merginos paklausė medikė. Ji prisiminė atsakiusi teigiamai: „Medikė mane paragino melstis, o aš pamaniau, kad nieko gero tai nežada“.

Ėmiau kalbėti maldą, paprašiau ir jos pasimelsti už mane, o ji pasakė, kad meldžiasi visą laiką, – prisiminė ji.

„Ėmiau kalbėti maldą, paprašiau ir jos pasimelsti už mane, o ji pasakė, kad meldžiasi visą laiką“, – prisiminė ji. „Man buvo neramu. Jaučiau, kaip kraujas laša ant mano rankos“, – pridūrė ji.

Ligoninėje seselė pakvietė Ayeh draugus. Ji prisiminė momentą, kai atvyko jos draugė Sylvia. Tuomet per sprogimą nukentėjusi mergina vis dar tebesijautė apsvaigusi, jautė skausmą. Ant neštuvų ji praleido keletą valandų. Tuomet ji buvo apžiūrėta specialisto, buvo atlikti tyrimai. Merginai buvo sužeistas kelis, dešinė akis ir rankos.

Į jos akį nebuvo patekę stiklo šukių ar metalo atplaišų. Sužeistas buvo tik vokas, kuris ligoninėje buvo susiūtas. Gavusi drabužius persirengti, ji buvo paleista.

Pareigūnai jos namo neįleido, todėl mergina tiesiog vaikštinėjo gatvėmis. Išgėrė kavos, kai atsidarė jos sporto klubas. Apie 11 val. pagaliau išprašė pareigūnų ją įleisti į namus. Tuomet ją apklausė FTB.

„Tai žiauru“

Nepriklausoma architektė Ayeh specializuojasi ties gyvenamaisiais pastatais. Ji buvo pakviesta į projektą, kuris truks iki metų pabaigos. Pirmadienį po sprogimo, nepaisydama nei skausmo, nei deginimo pojūčio akyje, ji nuėjo į darbą. Po dešimties minučių ji suvokė, kad vaizdas taip liejasi, kad ji nepajėgi nei perskaityti dokumentų, nei žiūrėti į kompiuterio ekraną. Taigi teko atsisveikinti su projektu.

„Aš suprantu“, – prisipažino ji. „Architektai turi galutinius terminus ir aš turėjau tam tikras užduotis padaryti laiku, nes jiems reikėjo darbą padaryti greitai. Jie negalėjo laukti, kol aš pagysiu... Tačiau tai žiauru... Nežinau, ką toliau darysiu“, – tęsė mergina.

Ayeh gimė Ganoje (Afrika), lankė privačią Akros mokyklą. Jos velionė motina buvo diplomatė, tėvas, kuris taip pat jau miręs, – teisininkas. Ji gyveno Prancūzijoje, o prieš 25-erius metus atvyko į JAV, gavo JAV pilietybę.

„Aš nesu viena“, – teigė ji. Draugų skambučiai padėjo jai atsitiesti. Ji dažnai nueina prie Hudson upės ir stebi saulėlydžius. „Tai labai ramina“, – pridūrė ji.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Sprogimas Niujorkas
Parašykite atsiliepimą apie 15min