Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laiškas Malaizijos lėktuve žuvusiam vaikui: tikiuosi, viskas baigėsi anksčiau, nei pajutai baimę

Malaizijos lėktuvo „Boeing 777“ katastrofos vietoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Malaizijos lėktuvo „Boeing 777“ katastrofos vietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Olandų rašytojas Gerardas van Gemertas, rašantis apsakymus vaikams apie sportą, pastebėjo virš Rytų Ukrainos numušto Malaizijos lėktuvo nuolaužų nuotraukose savo knygą. Sujaudintas minties, kad kažkoks nežinomas vaikas prieš žūtį skaitė jo kūrybą, rašytojas parašė jam laišką, praneša Tvn24.pl.

„Mudu su tavim niekada nesusipažinome, bet spėju, kad esi septynerių, gal net devynerių metų. Kai užsimerkiu, regiu berniuką, bet tu galėjai būti ir mergaitė. Esu tikras, kad mėgsti futbolą ir knygas. Ir dar 100 proc. esu tikras – dabar tavęs jau nėra“, – viešame laiške, kurį paskelbė savo interneto puslapyje, parašė G.van Gemertas.

„Mudu su tavim niekada nesusipažinome, bet skridai tuo lėktuvu į Kvala Lumpūrą. Tikėtina, kad kartu su tėvais vykai atostogų. Turėjai jaudintis, nes juk ne kasdien pasitaiko išvykų už Europos ribų. Galbūt sėdėjai prie lango ir galėjai stebėti, kaip lėktuvas kyla“, – parašė rašytojas.

Mudu su tavim niekada nesusipažinome. Bet staiga tapai man labai artimas. Matydamas lipduką ant knygos, sprendžiu, kad pasiskolinai ją bibliotekoje. Greičiausiai nubėgai ten prieš pat atostogas, norėdamas turėti, ką paskaityti per jas, kai pavargsi maudytis ir žaisti. Nebuvo nei maudynių, nei žaidimų, nei skaitymo.

„Mudu su tavim niekada nesusipažinome, bet kaip ir visi nuolat galvoju, kaip turėjo būti sukrėsti lėktuvo keleiviai, kai į jį pataikė raketa. Dėl tavęs niekaip negaliu liautis apie tai mąstęs“, – prisipažino knygų vaikams kūrėjas.

„Gal skaitei, o gal žaidei? Gal miegojai? Labai tikiuosi, kad nematei per daug ir neturėjai per daug laiko suprasti, kas vyksta. Kad viskas baigėsi anksčiau, nei pajutai baimę ar paniką“, – rašo G.van Gemertas.

„Mudu su tavim niekada nesusipažinome. Bet staiga tapai man labai artimas. Matydamas lipduką ant knygos, sprendžiu, kad pasiskolinai ją bibliotekoje. Greičiausiai nubėgai ten prieš pat atostogas, norėdamas turėti, ką paskaityti per jas, kai pavargsi maudytis ir žaisti. Nebuvo nei maudynių, nei žaidimų, nei skaitymo“, – jautriai sako rašytojas.

„Tylėjau iš skausmo, bet dėl tavęs nutilau dar labiau“, – laišką baigia olandas.

Liepos 17 dieną numušto Malaizijos oro linijų lėktuvo „Boeing 777“ katastrofoje žuvo 298 asmenys, iš jų – 80 vaikų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min