Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 8d. 18:28

Laivas „Rena“ netoli Naujosios Zelandijos perlūžo pusiau

Konteinervežis „Rena“ lūžo pusiau.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Konteinervežis „Rena“ lūžo pusiau.
Krovininis laivas „Rena“, kuris prieš tris mėnesius užplaukė ant seklumos prie Naujosios Zelandijos krantų ir sukėlė didžiausią per visą šalies istoriją ekologinę jūrų katastrofą, sekmadienį per audrą perlūžo pusiau, todėl baiminamasi naujos ekologinės krizės.

Iš laivo vėl pradėjus tekėti mazutui, buvo mobilizuota teršalų rinkimo ir laukinės gamtos specialistų komanda. Laivas yra užplaukęs ant Astroliabijos rifų prie Šiaurės salos kurortinio Taurangos rajono krantų.

Laivams taip pat nurodoma laikytis atokiai, nes iš „Rena“ į jūrą buvo nunešta iki 300 konteinerių. Konteinerius iš šio laivo ir jo nuolaužas bangos išmėtė dideliame jūros plote.

Gelbėjimo darbų vykdytojai taip pat sako, jog yra didelė tikimybė, kad laivagalis apsivers.

Stipri audra tame rajone, Naujosios Zelandijos meteorologų duomenimis, tęsis dar kelias dienas.

„Rena“ užplaukė ant seklumos spalį – tada iš jo triumų išsiliejus maždaug 350 tonų mazuto, dėl to žuvo daugiau kaip 20 tūkst. vandens paukščių.

Anksčiau Naujosios Zelandijos aplinkos ministras pavadino incidentą didžiausia šalies istorijoje ekologine katastrofa.

Konteinervežis „Rena“ užplaukė ant rifų už maždaug 22,5 km nuo kranto. Iki šiol nežinoma, kodėl tai įvyko esant visiškam štiliui, nes rifas buvo aiškiai pažymėtas žemėlapiuose.

Laivo kapitonas buvo areštuotas, bet paskui paleistas iki teismo. Iš jo paimtas pasas ir nurodyta būti teismo nustatytu adresu, be to, kasdien atvykti registruotis vietos policijos skyriuje.

Kapitonas kaltinamas pagal straipsnį „laivo vairavimas nepagrįstai rizikingai ir pavojingai“. Jam gresia 7 800 dolerių bauda arba laisvės atėmimas vieniems metams.

Gynėjo prašymu teisėjas uždraudė skelbti kapitono vardą ir pavardę, kad žmonės „neperimtų teisingumo į savo rankas“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min