Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 07 01, 07:32

Latvija ir Estija ketina bendrai įsigyti oro erdvės gynybos sistemų

Latvijos gynybos ministras Artis Pabrikas ir Estijos gynybos ministrė Kalle Laanet ketvirtadienį, NATO viršūnių susitikimo Madride kuluaruose, pasirašė raštą dėl abiejų šalių ketinimų kartu įsigyti vidutinio nuotolio oro erdvės gynybos sistemų.
Trumpo nuotolio oro gynybos sistema RBS70
Trumpo nuotolio oro gynybos sistema RBS70 / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Temos: 3 NATO Latvija Estija

A.Pabrikas sakė, kad Rusijos agresija Ukrainoje aiškiai parodė, jog tokios oro erdvės gynybos sistemos yra būtinos.

Jis nurodė, kad šis pirkimas sustiprins regioninį bendradarbiavimą ir abiejų Baltijos šalių bendrą gynybą.

K.Laanet savo ruožtu sakė, kad „NATO viršūnių susitikimas pasiuntė aiškią žinią, kad pagalba bus teikiama tiems, kurie taip pat yra pasiruošę gintis patys“.

Ji pridūrė, kad Estija yra patikima sąjungininkė, pasiruošusi prisidėti savuoju indėliu į oro gynybą.

Ketinimų raštas turėtų tapti pagrindas bendrai Latvijos ir Estijos ginkluotės pirkimo sutarčiai, leidžiantis koordinuoti abiejų šalių veiksmus, veiksmingai naudoti gynybai skiriamas lėšas ir stiprinti regiono bendrą stabilumą ir saugumą.

Bendras pirkimas su Estija reiškia, kad Latvija nedelsdama pradės kurti vidutinio nuotolio oro erdvės gynybos sistemą, suvokdama šių pajėgumų svarbą. Ryga neatmeta, kad prie šių pirkimų gali prisidėti ir kiti sąjungininkai.

Konkretūs pasiūlymai dėl šių sistemų įsigijimo turėtų būti paskelbti liepos pabaigoje, bet kol kas nebuvo paskelbta jokių detalių apie projekto kainą arba pristatymo terminus.

Naujoji sistema reikšmingai sustiprintų Latvijos ir Estijos galimybes numušti raketas, kokias Rusija šiuo metu naudoja prieš Ukrainą.

Kaip anksčiau buvo pranešta, reaguojant į būtinybę sustiprinti gynybos pajėgus Baltijos jūros regione po Rusijos invazijos į Ukrainą, Latvijos nacionalinės oro pajėgos nuo liepos 26 dienos pradės naudoti Ispanijos perduotą „žemė–oras“ tipo NASAMS raketų bateriją. Ji bus dislokuota Lielvardės karinių oro pajėgų bazėje Latvijos centrinėje dalyje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min