Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Latvija įspėja: Rusijos pajėgos Baltijos šalių pasienyje perėjo į aukštą karinę parengtį

Tankai T-90A. Karinis paradas Maskvos Raudonojoje aikštėje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Tankai T-90A. Karinis paradas Maskvos Raudonojoje aikštėje
Šaltinis: 15min
15
A A

Rusijos karinės pajėgos visoje šios valstybės Vakarų karinėje apygardoje, kuri ribojasi su Baltijos šalimis, perėjo į aukštą karinę parengtį, penktadienį pranešė Latvijos Krašto apsaugos ministerija.

„Vakarų karinėje apygardoje keletą dienų buvo galima stebėti didelio masto Rusijos karines pratybas, kurių metu pirmoji tankų armija ir 20-oji tankų armija demonstravo aukšto lygio karinę parengtį“, – pranešė ministerija.

Tai reiškia, kad visiškai netoli Latvijos sienos šiuo metu yra dislokuota apie 30 tūkst. kareivių ir sunkiosios karinės technikos, taip pat maždaug 500 tankų, ir visi jie yra aukštoje karinėje parengtyje, pažymi naujienų portalas lsm.lv.

Vakarų karinėje apygardoje taip pat vyksta Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos karinės pratybos „Bendradarbiavimas 2016“, kuriose, pasak oficialių šaltinių, dalyvauja apie 6 tūkst. kareivių.

Be to, dešimtys Baltijos jūros laivyno, Šiaurės laivyno ir Juodosios jūros laivyno laivų paliko uostus, skelbia ministerija. Pasak jos pranešimo, Latvijos ginkluotosios pajėgos ir sąjungininkai ir toliau stebės situaciją.

Vis dėlto, pastebi lsm.lv, cituodama Rusijos Krašto apsaugos ministerijos paskelbtą informaciją, kad Rusijos karinės pajėgos aukšto karinėje parengtyje jau galimai yra daugiau negu savaitę. Rusijos Krašto apsaugos ministerija buvo išplatinusi pranešimą spaudai, kuriame pranešė apie planuojamas pratybas, kurių metu daliniai pereis į aukštą karinę parengtį.

Temos Rusija, Latvija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min