Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 4d. 13:12

Latvija išsiunčia iš šalies du rusų žurnalistus

Anatolijus Kurlajevas
Nuotrauka iš vaizdo įrašo / Anatolijus Kurlajevas

Rusijos valstybinė televizija „Rossija 24“ pranešė, kad Latvija išsiunčia iš šalies rusų žurnalistę Olgą Kurlajevą.

„Rusijos valstybinės televizijos ir radijo kompanijos korespondentė Olga Kurlajeva turi per 24 valandas išvykti iš Latvijos. O.Kurlajeva kaltinama kelianti pavojų Latvijos nacionaliniam saugumui“, – buvo pranešta „Rossija 24“ eteryje bėgančia eilute.

Trečiadienį iš Latvijos buvo išsiųstas O.Kurlajevos sutuoktinis, Rusijos televizijos „TV Centr“ žurnalistas Anatolijus Kurlajevas.

O.Kurlajeva televizijai „Rossija 24“ papasakojo, kad ryte į jos viešbučio kambarį atėjo tie patys valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, kurie prieš dvi dienas išsivedė jos vyrą A.Kurlajevą.

„Bus išsiuntimas. Priežastys kol kas nežinomos, pasakė – tokios pat, kaip ir vyro atveju, t. y. aš keliu grėsmę nacionaliniam saugumui“, – sakė žurnalistė.

Sausio 2 dieną „TV Centr“ pranešė, kad Latvijoje buvo sulaikytas televizijos darbuotojas A.Kurlajevas.

„Kaip informavo šalies valdžia, nuo 2015 metų uždrausta įvažiuoti į Latviją. Šio draudimo priežasčių Latvijos pareigūnai nenurodo. Šiuo metu A.Kurlajevas deportuojamas į gimtinę“, – nurodė televizija.

Televizijos atstovai reiškė nuostabą dėl tokių Latvijos veiksmų, nes A.Kurlajevas esą lankėsi šalyje asmeniniais reikalais.

Tuo pat metu „TV Centr“ pažymėjo, kad televizijos reporterio deportavimas „aiškiai parodė Latvijos valdžios požiūrį į Rusijos žiniasklaidos atstovus ir jos nepagarbą žodžio laisvei“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min