Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Latvija skambina pavojaus varpais: rusiškos organizacijos žada vesti žmones į gatves ir skatina griebtis smurto

Latvijos vėliava
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Latvijos vėliava
Šaltinis: 15min
0
A A

Latvijos specialiosios tarnybos susirūpinusios prorusiškų organizacijų aktyvumu. Jų teigimu, vasarį Rusijoje įkurta organizacija „Russkij internacional“ orientuojasi į Ukrainą, Moldaviją, Kazachstaną, Latviją, Estiją ir kitas šalis.

Kiek anksčiau „Russkij internacional“ aktyviai veikė sudarant savigynos būrius Kryme, jos nariai budėjo kontrolės postuose. Latvijoje, teisėsaugos žiniomis, organizacija žada kovoti už rusiškas mokyklas ir ne Latvijos piliečių teises, rašo Gorod.lv.

Svarbiausia, kad jie mėgins vesti žmones į gatves, organizuos masinius renginius, skatins žmones protestuoti, imtis smurto. Mes atidžiai stebėsime šios organizacijos veiklą, – sakė Juris Leitietis.

„Manau, kad ši organizacija sukurta taip, kad turėtų labai tvirtą politinį palaikymą, o visi žmonės, kurie jai dirba, yra labai aktyviai palaikomi Rusijos specialiųjų tarnybų“, – teigia Latvijos saugumo policijos viršininko pavaduotojas Juris Leitietis.  

Saugumo policijos duomenimis, „Russkij internacional“ žada aktyviai veikti Latvijoje.

„Svarbiausia, kad jie mėgins vesti žmones į gatves, organizuos masinius renginius, skatins žmones protestuoti, imtis smurto. Mes atidžiai stebėsime šios organizacijos veiklą“, – sakė jis.

Viena iš pirmųjų organizacijos surengtų akcijų – piketas prie Latvijos ambasados Maskvoje prieš okupacijos neigimo kriminalizavimą.

Į Rusiškų organizacijų keliamą grėsmę dėmesį atkreipia ir Latvijos kontržvalgyba. „Rusiškos organizacijos įlieja Latviją į Ukrainos tematiką ir lygina Latviją su Krymu. Dauguma jų ilgą laiką buvo tiksline Rusijos tautiečių politikos auditorija“, – teigia kontržvalgybos atstovai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min