Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Latvijai reikia taupyti, kad būtų išvengta valstybės bankrutavimo, sako kandidatas į premjerus

Dombrovskis
„Scanpix“ nuotr. / Dombrovskis
Šaltinis: BNS
0
A A

Prieš prasidedant balsavimui Seime dėl naujos Latvijos vyriausybės patvirtinimo kandidatas į premjerus Valdis Dombrovskis pareiškė, kad siekiant įveikti itin sunkią krizę šalyje būtinas politinis stabilumas ir aiški ekonomikos politika.

Savo kalbą jis pradėjo taip: „Aš manau, jog šiandien yra gana svarbi priežastis priminti visiems mums pagrindines Latvijos valstybės vertybes: nepriklausomybę, demokratiją ir latvių identitetą“.

„Ir tokia pat svarbi priežastis priminti politikų atsakomybę už jų išsaugojimą. pirmą kartą nepriklausomoje Latvijoje mes priversti priimti sprendimą negailestingai taupyti, kad išvengtume valstybės bankrutavimo“, – pridūrė jis.

Tačiau jis, kaip optimistas, mano, kad Latvijos ekonomika turi galimybę pasveikti, bet tam būtina ir visuomenės, ir verslininkų parama bei dalyvavimas.

V.Dombrovskis išvardijo padarytas klaidas, pagilinusias ekonomikos krizę, ir dabartinius sunkumus: nedarbą, mažą verslininkystės aktyvumą, ribotas galimybes atidėti lėšų tarptautinėje finansų rinkoje.

Kalbėdamas apie padarytas klaidas jis nurodė neapgalvotą valstybės makroekonomikos politiką, per vėlai įvestas infliacijos mažinimo priemones, nesubalansuotą valstybės plėtotę ir kitas.

V.Dombrovskis pažymėjo, kad naujoji vyriausybė paveldėjo didelį visuomenės nepasitikėjimą valstybės valdžia, kuris smarkiai trukdo vyriausybei veikti esant krizei.

„Susigrąžinti visuomenės pasitikėjimą galima tik sunkiu ir sąžiningu darbu. Naujoji vyriausybės turės priimti nepopuliarius sprendimus ir įtikinti visuomenę, kad jie būtini“, – pridūrė jis.

Išvardijęs priemones krizei įveikti jis pabrėžė, kad naujoji vyriausybė taip pat daug dėmesio skirs kovai su korupcija ir teisėtvarkos stiprinimui.

Naujojo Kabineto atsakomybė eina toli už Latvijos ribų, pažymėjo V.Dombrovskis, paaiškindamas, kad „jeigu nuskęs Latvija, tai sukels grėsmę taip pat kitoms Baltijos šalims ir Švedijai“.

Tačiau jis, kaip optimistas, mano, kad Latvijos ekonomika turi galimybę pasveikti, bet tam būtina ir visuomenės, ir verslininkų parama bei dalyvavimas.

„Latvijai tai sunki ir rimta situacija, bet tokių situacijų būdavo mūsų šalyje ir anksčiau. Visas jas mes sėkmingai įveikėme. Kad įveiktume ir šį kartą, reikia tokių prielaidų: politinio stabilumo, aiškios ekonomikos politikos ir sugebėjimo nuosekliai vykdyti priimtus sprendimus“, – tokiais žodžiais V.Dombrovskis baigė savo kalbą Seime.

Recesijos ištiktos Latvijos Seimas ketvirtadienį turi patvirtinti naują šalies vyriausybę, kuri bus jau 15-oji nuo nepriklausomybės atgavimo 1991 metais.

Naujoji centro dešiniųjų vyriausybė, kuriai vadovaus 37 metų V.Dombrovskis, į valdžią ateina tokiu metu, kai Latvija susidūrė su didžiausia ekonomine krize visoje Europos Sąjungoje (ES).

V.Dombrovskis perspėjo, kad Latvijai gresia bankrotas ir ji turės intensyvinti derybas su Tarptautiniu valiutos fondu (TVF) ir kitais skolintojais, kurie gruodį sutiko suteikti Rygai finansinę pagalbą.

Pagal tą susitarimą dėl 7,5 mlrd. eurų (26 mlrd. litų) pagalbos, vyriausybė turi sumažinti valstybės išlaidas ir panaikinti didelį biudžeto deficitą, tačiau V.Dombrovskis sakė, kad nori leidimo kažkiek nukrypti nuo to plano.

Latvijai reikia kuo greičiau įvesti į savo apyvartą eurą, mano kandidatas į premjerus

Latvijai reikia kuo greičiau įvesti į savo apyvartą eurą, kad būtų galima sėkmingai įveikti krizę ir gauti stabilų pagrindą ekonomikai pasveikti, ketvirtadienį kalbėdamas Seime sakė kandidatas į premjerus Valdis Dombrovskis.

„Dėl esminių klaidų Latvijai sudėtinga įvesti eurą, bet mums reikia kuo greičiau pasiekti susitarimus su euro zonos šalimis. Bendra valiuta būtų svarbi sėkmingo krizės įveikimo garantija, taip pat būtų stabilus pagrindas ekonomikai būklei pagerinti“, – sakė jis parlamentarams.

Daug dėmesio savo kalboje kandidatas į premjerus skyrė būtent ekonomikos problemoms ir galimybėms jas įveikti, kad kuo greičiau pagerėtų Latvijos ekonomikos būklė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min