Dabar populiaru
Publikuota: 2015 lapkričio 21d. 22:05

Latvijoje atidengtas paminklas prekybos centro griuvėsiuose žuvusioms aukoms

Minint antrąsias tragedijos metines, kai Latvijoje įvyko prekybos centro stogo griūtis, Rygoje šeštadienį atidengtas laikinasis paminklas aukoms atminti. Atidengimo ceremonija – tvnet.lv vaizdo reportaže.

Daugiau nuotraukų iš ceremonijos žiūrėkite čia.

Tragedija įvyko 2013-ųjų lapkričio 21-osios vakarą. 54 žmonės žuvo po prekybos centro „Maxima“ Rygos vakariniame Zuolitūdės rajone griuvėsiais. Dar kelios dešimtys žmonių buvo sužeisti.

Bylą dėl nelaimės teismas turėtų pradėti nagrinėti gruodį. Statybų kompanijos, taip pat jas kontroliuoti privalėję valdžios pareigūnai kaltinami aplaidumu ir saugos darbų pažeidimais. 

„Teismui teks apklausti 144 nukentėjusiuosius bei 263 liudytojus. Tarp pastarųjų yra ir aukšto rango valdžios pareigūnų. Nukentėjųsiųjų ieškiniai gali siekti 155 milijonus eurų. Jau dabar areštuotas kai kurių su tragedija susijusių bendrovių turtas. Vien tik šiam teismo procesui iš valstybės biudžeto  teks skirti vieną milijoną eurų. 

Tuo metu, minint „Maximos“ tragedijos metines, išleista ir šiandien bus pristatyta knyga apie tragedijos aukas. Taip pat bus atidengtas laikinasis paminklas tragedijos aukoms“, – pasakojo LRT RADIJO bendradarbis Rygoje Arūnas Vaikutis.

tvnet.lv nuotr./Latvijoje atidengtas paminklas prekybos centro griuvėsiuose žuvusioms aukoms
tvnet.lv nuotr./Latvijoje atidengtas paminklas prekybos centro griuvėsiuose žuvusioms aukoms

 

Lrt.lt
Temos: 2 Ryga Latvija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min