Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Latvijoje pasirodė Kremliaus agitatoriai, kurstantys žmones jungtis prie Rusijos

Prorusiškas mitingas Latvijos sostinėje Rygoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Prorusiškas mitingas Latvijos sostinėje Rygoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Latvijos dienraštis „Diena“ skambina pavojaus varpais: kaip ir spėjo tarptautiniai kariniai ekspertai, Rusija po Ukrainos imasi Baltijos šalių. Latvijoje jau pasirodė agitatoriai, kurstantys vietos rusus siekti prisijungimo prie Rusijos.

„Diena“ rašo, kad Latvijos Latgalos regione agitatoriai vaikšto po gyvenamuosius namus ir kursto vietinius gyventojus siekti regiono prijungimo prie Rusijos.

Latgalos regionas yra Latvijos rytuose, pasienyje su Baltarusija ir Rusija. 46 proc. jo gyventojų sudaro latviai, o 38 proc. – rusai. Čia taip pat gyvena šiek tiek lietuvių, baltarusių ir lenkų.

„Diena“ teigimu, dėl to, kad Latgaloje gyvena daug rusų, šis regionas tampa lengvu iš Maskvos finansuojamų separatistų grobiu.

„Rusiškų organizacijų aktyvistai eina į namus pas žmones, dalija bukletus ir pasakoja apie galimybę prijungti Latgalą prie Rusijos, – dienraščiui pasakojo Kraslavos krašto tarybos pirmininkas Gunarsas Upenieksas. – Jie taip pat ateina į mokyklas ir visuomenines įstaigas. Be to, turime duomenų, kad vadovaujantiems asmenims prorusiški agitatoriai siūlė pinigus, kad jie pereitų į jų pusę.“


Rusiškų organizacijų aktyvistai eina į namus pas žmones, dalija bukletus ir pasakoja apie galimybę prijungti Latgalą prie Rusijos.

G.Upeniekso manymu, normaliai gyvenančių žmonių tokia propaganda nesugundys. Tačiau jis baiminasi, kad prorusiškiems agitatoriams gali būti nesunku į savo pusę patraukti vargingai gyvenančius Latgalos žmones, kurie gali patikėti, kad juos gali išgelbėti „didysis kaimynas“.

Tiesa, kiti Latgalos regiono vadovai kol kas nemano, kad tokie agitatoriai kelia grėsmę Latvijos saugumui.

„Kam taip blogai galvoti apie mūsų regioną? Pas mus gyvena patys didžiausi Latvijos patriotai. Čia žmonėms reikia galvoti apie savo buitį, o ne pasirašinėti po kažkokiomis kvailystėmis“, – tikino Ludzos krašto tarybos pirmininkė Alina Gendele.

Latvijos saugumo policijos Latgalos skyrius atsisakė komentuoti prorusiškų agitatorių veiklą. Tačiau policijos atstovai paprašė gyventojų nedelsiant pranešti apie veiksmus, kuriais gali būti siekiama pakenkti Latvijos vientisumui ir konstitucingumui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min