Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Latvijoje skandalą sukėlė knyga apie lyčių lygybę „Diena, kai Rūta buvo Richardu“

Knygos „Diena, kai Rūta buvo Richardu“ viršelis
Knygos „Diena, kai Rūta buvo Richardu“ viršelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Latvijos visuomeninės organizacijos reikalauja gerovės ministrės Ilzės Vinkelės atsistatydinimo. Ji palaikė projektą platinti šalyje vaikiškas knygas, kuriose teigiama, kad abi lytys yra lygios.

Protesto laišką pasirašė 54 visuomeninių organizacijų atstovai. TV.NET rašo, kad protesto šalininkus papiktino knygos „Diena, kai Rūta buvo Richardu“ bei „Diena, kai Karlis buvo Karlina“.

Šios knygos, jų autorių teigimu, vaikų darželius lankantiems vaikams padės suprasti, kad lytys yra visiškai lygios. Kitaip tariant, mergaitės turėtų suvokti, kad žaisti futbolą nėra blogai, o berniukai nesigėdys potraukio lėlėms. Knygose teigiama, kad nieko blogo, jei mergaitėms nepatinka rožinė spalva, o berniukams – tamsūs rūbai.

Leidėjų teigimu šios knygos padės pedagogams atsikratyti pasenusių stereotipų apie berniukų ir mergaičių polinkius bei lyčių elgesį.

Latvijos visuomeninės organizacijos šias knygas pavadino tendencingomis, iškreipiančiomis lyčių tapatumą. Aktyvistai prašo uždrausti platinti tokias kenkėjiškas knygas, žalojančias vaikų sąmonę. Ministrė I.Vinkelė atmeta kaltinimus.

„Supratimas apie lyčių vaidmenis formavosi ne tik Viduramžiais ar sovietmečiu, kai buvo įprasta manyti, jog vyras yra tas, kuris dirba ir uždirba, kartais algą parneša, kartais žmoną primuša, turi teisę ir išgerti. Mano galva, toks lyčių skirstymas yra neteisingas ir pasenęs“, – sakė ministrė.

KNYGAS RASITE ČIA

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Lytis Latvija
Parašykite atsiliepimą apie 15min