Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Latvijoje sudaryta nauja valdančioji koalicija nepatiks nei Rusijai, nei Europai, mano politologas

Latvijos Seimo rūmai
Xil/wikimedia.org nuotr. / Latvijos Seimo rūmai
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Latvijos politologas, ekspertas Rusijos klausimais Karlis Daukštas mano, kad Latvijoje sudaryta nauja valdančioji koalicija nepatiks nei Rusijai, nei Europai, be to, santykiai su Rusija gali pablogėti net iki numatyto Latvijos prezidento Valdžio Zatlero vizito į Maskvą atšaukimo.

„Aš manau, užsienio politikos požiūriu šio žingsnio nesveikins nei Rusija, nei Europa“, – sakė jis agentūrai BNS, komentuodamas tai, kad naująją Latvijos vyriausybę sudarys trys partijų susivienijimai: laimėjęs Seimo rinkimus centro dešinysis susivienijimas „Vienybė“, Žaliųjų ir valstiečių sąjunga (ŽVS) ir konservatyvus nacionalistinis Nacionalinis susivienijimas („Viskas – Latvijai!“ bei „Tėvynei ir laisvei“ / Judėjimas už Latvijos nacionalinę nepriklausomybę).

Europa pastabų ar nurodymų vargu ar pateiks atvirai, bet tam tikro nepasitikėjimo bus ir toliau.

„Manoma, kad žodžiais Rusija labai smarkiai užsipuls šią koaliciją. Bijau, kad šiuo metu santykiai su Rusija gali pablogėti iki tiek, kad bus atšauktas Latvijos prezidento Valdžio Zatlero vizitas“, – sakė K.Daukštas.

Rusija jau dabar priekaištauja, kad V.Zatleras – žmogus, vedantis derybas su partija „Viskas – Latvijai!“, kuri, Rusijos nuomone, yra „etninės pakraipos“ neofašistinė organizacija.

Jeigu valdančiojoje koalicijoje būtų „Santarvės centras“ , Rusijos požiūris būtų kitoks, ir santykiai su Rusija būtų kur kas geresni, mano K.Daukštas.

Kai dėl Europos, tai ji labai santūriai žiūri į partijas, kurios kelia opius klausimus nacionalinėje srityje, ypač etnine prasme.

„Dabar, kai Europoje kalbama apie čigonus, ir mes tarsi patenkame į šių diskusijų zoną“, – paaiškino jis.

K.Daukštas priminė, kad Europoje didelę įtaką turi Rusijos žiniasklaidos priemonės, ir į Rusijos poziciją, ypač po Vokietijos kanclerės, Prancūzijos prezidento ir Rusijos prezidento susitikimo, ten atsižvelgiama.

Naujos vyriausybės sudarymas primena K.Daukštui meksikiečių serialą, ir jis nepranašauja naujai koalicijai ilgo amžiaus, nes dėl įtampos kiekviename ją sudarančiame partijų susivienijime ši koalicija neatlaikys įvairių aplinkybių spaudimo.

„Aš neprognozuoju jai per daug ilgo gyvavimo. Apskritai, dėl to, kad šis Seimas išrinktas tokiu procentų santykiu, taip pat dėl esamų tokių ideologinių prieštaravimų, jis faktiškai iš tikrųjų nedarbingas“, – mano K.Daukštas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min