Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 17d. 19:06

Latvijos, Estijos ir Lenkijos prezidentai Varšuvoje susitarė dėl bendros pozicijos NATO viršūnių susitikime

Iš kairės: Estijos prezidentas Toomas Hendrikas, Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis ir Latvijos prezidentas Andris Berzinis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Iš kairės: Estijos prezidentas Toomas Hendrikas, Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis ir Latvijos prezidentas Andris Berzinis

Latvijos, Lenkijos ir Estijos valstybių vadovai antradienį Varšuvoje susitarė dėl bendros pozicijos gegužę Čikagoje vyksiančiame NATO viršūnių susitikime, pranešė Latvijos prezidentūros spaudos tarnyba.

Prezidentai nusprendė, kad susitikimas bus vienas svarbesnių renginių po 2010 metų Lisabonos viršūnių susitikimo, kuriame buvo susitarta dėl naujos Aljanso strategijos. Valstybių vadovai taip pat sutiko, kad privalo pabrėžti gerų tarpatlantinių santykių svarbą.

Nuspręsta, kad Baltijos valstybių prioritetas yra užtikrinti, kad NATO oro erdvės patruliavimo misija taptų geru pavyzdžiu sumanios gynybos, atspindinčios tarpusavio bendradarbiavimą, NATO tikslus ir esmę. Susitarta dėl tokio bendradarbiavimo pratęsimo, kuris užtikrintų aktyvesnį Baltijos valstybių dalyvavimą atitinkamuose procesuose.

Plenarinio posėdžio ir po jo vykusios spaudos konferencijos metu Latvijos prezidentas Andris Bėrzinis ir Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas (Tomas Hendrikas Ilvesas) padėkojo Lenkijai ir jos vadovui už būsimą Lenkijos oro pajėgų patruliavimą Baltijos oro erdvėje šį mėnesį.

Trijų šalių prezidentai taip pat aptarė pagalbos Afganistanui po 2014 metų klausimus, pabrėždami jos svarbą, prisimenant Aljanso ir jo partnerių pažadą prisidėti prie nuoseklaus Afganistano vystymosi ir po šios datos. Šiame kontekste Latvijos ir Lenkijos vadovai pabrėžė būtinybę remti ekonominę plėtrą ir nacionalinės infrastruktūros Afganistane kūrimą po 2014-ųjų metų, nes be jų būtų sunku įsivaizduoti šios šalies ateitį.

Plenarinėje sesijoje prezidentai dar svarstė 2013 metų karines pratybas „Steadfast Jazz 2013“. Tai bus didžiausi NATO reagavimo pajėgų manevrai Baltijos jūroje; jie vyks Lenkijoje, dalyvaujant ir trijų Baltijos šalių kariams.

Pareigūnai taip pat tarėsi apie NATO priešraketinės gynybos pajėgumus – ši tema turėtų būti ir NATO viršūnių susitikimo Čikagoje dienotvarkėje.

Spaudos konferencijoje Estijos ir Latvijos prezidentai padėkojo savo kolegai Lenkijos prezidentui už iniciatyvą surengti tokį posėdį prieš NATO viršūnių susitikimą. Jie ypač pabrėžė tai, kad Lenkija ir Baltijos regionas turi veikti kuo glaudžiau saugumo politikos ir ekonomikos plotmėje.

Prezidentai sutarė susitikinėti ir ateityje, nes tokie susitikimai yra būtini.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min