Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 7d. 11:19

Latvijos gydytojai surengė protestą prie Saeimos rūmų

Latvijos gydytojai surengė protestą prie Saeimos rūmų
Jānis Škapars/TVNET nuotr. / Latvijos gydytojai surengė protestą prie Saeimos rūmų

Prie Latvijos Saeimos rūmų ketvirtadienio rytą susirinko daug šalies medicinos darbuotojų, kurie protestuoja prieš nepakankamą sveikatos apsaugos finansavimą keleriems ateinantiems metams.

Vienu metu Saeimos pirmininkė Inara Murniecė bandė kreiptis į protestuotojus, bet medikai pradėjo šaukti iš švilpti, tad parlamento pirmininkės beveik nesigirdėjo. I. Murniecė sakė žinanti, kad sveikatos apsaugos finansavimas yra nepakankamas, bet ragino žmones klausytis vieniems kitų.

Medikų atstovai buvo pakviesti pasikalbėti parlamente. Šiuo metu vyksta I. Murniecės, finansų ministro Janio Reiro, sveikatos apsaugos ministrės Ilzės Vinkelės ir medikų atstovų susitikimas.

Daug prie parlamento protestuojančių žmonių laiko plakatus su tokiais šūkiais kaip „Pavargę medikai gali pakenkti jūsų sveikatai“. Protesto pradžioje prie parlamento pastato buvo padėtas karstas su užrašu „Politika“.

Į protestuojančius medicinos darbuotojus kreipėsi ir vienas pacientas: jis sakė, kad be gydytojų negali būti nei tautos, nei vyriausybės. Vyras padėkojo medikams už jų darbą ir išreiškė viltį, kad žmonės juos parems.

Protestą stebi daug policijos pareigūnų ir Saeimos saugumo darbuotojai.

Ketvirtadienį daug sveikatos apsaugos darbuotojų, išskyrus skubios pagalbos medikus, pasiėmė laisvą dieną, kad galėtų dalyvauti „Dienos be gydytojo“ proteste, apimančiame ir piketą prie Saeimos.

Protestas surengtas nepaisant vyriausybės antradienio pranešimo apie galimybes skirti dar 18 mln. eurų medicinos darbuotojų atlyginimams kitais metais kelti, be kita ko, atidedant Latvijos ambasados Australijoje atidarymą.

Iš viso šiam tikslui būtų galima skirti maždaug 60 mln. eurų, sakė vyriausybės atstovai po antradienį įvykusio susitikimo su medikų profesinėmis sąjungomis, kurios akcentuoja, kad 42 mln. eurų, numatyti 2020 metų biudžete medikų algoms kelti, yra nepalyginami su pradiniu vyriausybės pažadu tam skirti 120 mln. eurų.

Apie savo dalyvavimą ketvirtadienio proteste paskelbė visų didžiausių sostinės ir regionų ligoninių medikai. Daugelyje medicinos įstaigų atšaukti planiniai vizitai ir operacijos.

Jei protestai neduos rezultatų, lapkričio 8–14 dienomis visoje Latvijoje vyks akcija „Nuleisk vėliavą, uždek žvakę!“. Medikų organizacijos taip pat paskelbė pradėsiančios rinkti parašus dėl parlamento pirmalaikio paleidimo, jei lapkričio 14 dieną tvirtinant 2020 metų biudžetą nebus padidintas finansavimas medicinai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:56
01:25
06:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min