Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 11d. 20:27

Latvijos paskirtasis premjeras baigė derybas dėl koalicijos ir pasirašys deklaraciją

Dombrovskis
„Scanpix“ nuotr. / Valdis Dombrovskis

Latvijos paskirtasis premjeras trečiadienį baigė derybas dėl koalicinės vyriausybės, kuri vadovautų šaliai ekonominės krizės metu, suformavimo.

Partijos „Naujasis laikas“ frakcija parlamente pranešė agentūrai BNS, kad partneriai būsimoje valdančiojoje koalicijoje numato pasirašyti šią programą trečiadienį antrojoje dienos pusėje.

Vyriausybė, kuriai vadovaus buvęs finansų ministras Valdis Dombrovskis, turės imtis skausmingo biudžeto apkarpymo, kad Latvija gautų daugiau lėšų iš 7,5 mlrd. eurų (26 mlrd. litų) pagalbos paketo, dėl kurio susitarta su Tarptautiniu valiutos fondu (TVF) ir Europos Sąjunga (ES).

37 metų V.Dombrovskis iš opozicinės centro dešiniųjų partijos „Naujasis laikas“ formuoja koaliciją su keturiomis partijomis iš praėjusį mėnesį dėl ekonominės krizės žlugusios vyriausybės ir viena mažesne centro dešiniųjų grupe.

Deklaracijoje, kurią turi pasirašyti šios šešios partijos, liko 2012 metų data, iki kurios bus siekiama įsivesti eurą, ir žadama, kad ateityje bus vykdoma griežtesnė fiskalinė politika.

Joje pabrėžta ekonomikos krizės įtaka ir būtinybė mažinti išlaidas.

„Mūsų šalies ekonomika išgyvena sistemos krizę. Ji atsilieps kiekvienam žmogui Latvijoje ir privers keisti mūsų požiūrį į darbą, aplinką, į žmones ir valstybę. Artimiausiu laiku valstybės finansinės galimybės bus ribotos, būtina nedelsiant sumažinti valstybės išlaidas“, – sakoma programoje, kurios tekstą gavo BNS.

Dokumente pripažįstama, jog gyventojų pasitikėjimas valstybės valdžia pasiekė žemiausią lygį per visą Latvijos valstybės gyvavimo laiką, bet V.Dombrovskio vadovaujama vyriausybė „pasiryžusi priimti sudėtingus ir toliaregiškus sprendimus“, dirbti taip, „kad sugrąžintų visuomenės pasitikėjimą valstybės valdžia, kad sudarytų prielaidas ekonomikos krizei įveikti ir padėtų stabilų pagrindą Latvijai klestėti, visuomenės gerovei ir saugumo užtikrinti“.

Savo programoje V.Dombrovskio vyriausybė įsipareigoja taupyti ir tikslingai mažinti biudžetą, kad užtikrintų dabartinę ekonominę situaciją atitinkančias neatidėliojamas valstybės išlaidas, taip pat vykdyti politiką, remiančią vaisingą ir konkurencingą verslininkystę.

Neatidėliojamų darbų sąraše numatyta, kad Seimas turi priimti konstitucijos pataisas, suteikiančias rinkėjams teisę paleisti parlamentą, taip pat būtina užsitikrinti visuomenės paramą ir jos dalyvavimą, siekiant įveikti ekonomikos krizę, o tam savo ruožtu būtina bendradarbiauti su partneriais socialinėje srityje ir informuoti visuomenę apie priimtus sprendimus.

Latvijos problemas akcentavo nauji duomenys, rodantys, kad ekonomika 2008 metais smuko 4,6 proc. – tai blogiausias rezultatas nuo 1995-ųjų. Finansų ministerija prognozavo, kad šiemet smukimas bus dar didesnis – 12 procentų.

Ketvirtadienį, kitą dieną po to, kai bus pasirašyta vyriausybės deklaracija, V.Dombrovskis turės laimėti parlamente balsavimą dėl pasitikėjimo.

Tikimasi, kad paskirtasis premjeras jį laimės, nes naujoji koalicija turi 64 iš 100 vietų parlamente.

Naująją šalies vyriausybę sudarys partija „Naujasis laikas“, Liaudies partija, Žaliųjų ir valstiečių sąjunga, partija „Pilietinė sąjunga“ ir „Tėvynei ir Laisvei“ ir Judėjimo už Latvijos nacionalinę nepriklausomybę susivienijimas (TL/JLNN).

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min