15min be reklamos
2022 10 03, 19:37

Latvijos prezidentas įgaliojo K.Karinį pradėti derybas su partijomis dėl koalicijos

Latvijos prezidentas Egilas Levitas pirmadienį žurnalistams sakė įgaliojęs ministrą pirmininką Krišjanį Karinį („Naujoji vienybė“) pradėti derybas su politinėmis partijomis dėl naujos vyriausybės koalicijos sudarymo.
Egilas Levitas
Egilas Levitas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

K.Karinis po savaitės turėtų E.Levitą informuoti apie derybų dėl koalicijos rezultatus.

Prezidentas sakė, kad jei K.Karinio konsultacijos su galimais koalicijos partneriais bus sėkmingos, jis galės oficialiai nominuoti K.Karinį į ministro pirmininko postą.

Tačiau prieš paskirdamas kandidatą į Latvijos premjerus prezidentas tikisi, kad būsimoji koalicija parengs išsamią koalicinę sutartį ir joje išdėstys vyriausybės prioritetus bei tikslus, pasiūlys modernų vyriausybės modelį.

Po pirmadienio susitikimų su politinėmis partijomis, po šeštadienio rinkimų patekusiomis į Saeimą, E.Levitas pabrėžė, kad būsimasis ministrų kabinetas turi būti reformų vyriausybė.

Kaip pranešta, „Naujoji vienybė“ per rinkimus gavo 26 vietas Saeimoje. Žaliųjų ir valstiečių sąjunga (ŽVS) turės 16, kelias regionines partijas vienijantis „Jungtinis sąrašas“ – 15, „Nacionalinis susivienijimas“ – 13, „Už stabilumą!“ – 11, „Pažangieji“ – 10 deputatų, o „Pirmiausia – Latvija“ – 9 parlamentarus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min