Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 13d. 10:29

Latvijos saugumo policija trečiadienį dirba sustiprintu režimu

Riaušės Rygoje sausio 13 dieną.
„Scanpix“ nuotr. / Riaušės Rygoje sausio 13 dieną.

Latvijos saugumo policija trečiadienį, sausio 13-ąją, kai sueina metai nuo šalį sukrėtusių riaušių Rygos senamiestyje, dirba sustiprintu režimu, manydama, kad gali suaktyvėti radikalios grupuotės.

Saugumo policijos viršininko padėjėja Kristinė Apsė-Krūminia pranešė BNS, kad saugumo policija nuolat stebi socialinius ir politinius procesus, susijusius su galimu masiniu aktyvumu sausio 13 dieną.

Sausio 13 dieną Rygos dūma gavo dvi paraiškas protesto akcijoms, iš kurių vienai nedavė leidimo, priminė saugumo policijos atstovė.

„Kadangi susirinkimas numatomas sausio 13 dieną, turint omenyje praėjusių metų masines akcijas, galimas dalykas, protesto akcijose dalyvaus asmenys ar grupės asmenų, kurių norai gali nesutapti su renginių organizatorių deklaruotais tikslais“, – pažymėjo ji.

Siekdama prevenciškai sumažinti provokacijų tikimybę ir fiksuoti įvairų itin radikalių organizacijų veiksmus saugumo policija dirba sustiprintu režimu.

Kaip jau pranešta, Rygos dūma susitarė su organizacija „Antiglobalistai“ perkelti jos numatytą sausio 13 dieną protesto akciją prieš tai, kad banką „Parex“ perėmė valstybė, už Rygos senamiesčio ribų, ir ji vyks tuo pačiu laiku, bet kitoje vietoje – prie naujo „Parex“ pastato Citadelės gatvėje.

Praėjusių metų sausio 13 dienos vakarą Katedros aikštėje įvyko opozicinės partijos „Visuomenė kitai politikai“ surengtas mitingas su raginimais, kad Latvijos prezidentas paleistų Seimą. Jame dalyvavo apie 10 tūkst. žmonių.

Mitingas vyko ramiai, bet jam pasibaigus maždaug tūkstantis demonstrantų nuėjo prie Seimo pastato, kur pradėjo daužyti parlamento pastato langų stiklus, niokoti policijos automobilius ir mėtyti grindinio akmenis, butelius bei kitus daiktus į tvarkos saugotojus. Buvo padaryta žalos taip pat keliems kitiems pastatams ir parduotuvėms senamiestyje, keli policininkai ir riaušininkai buvo sužeisti.

Prieš tai internete pasirodė anoniminių raginimų imtis smurto sausio 13 dieną. Saugumo policija pradėjo baudžiamąją bylą už raginimus smurtu pakeisti valstybės santvarką ir jų platinimą. Ši byla tebenagrinėjama.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min