Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Latvijos Seimas patvirtino naująją vyriausybę

Perrinktas Latvijos Premjeras Valdis Dombrovskis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Perrinktas Latvijos Premjeras Valdis Dombrovskis
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Latvijos parlamentarai per neeilinę sesiją antradienį patvirtino trečiąjį Ministrų kabinetą, kuriam vadovauja premjeras Valdis Dombrovskis.

Už naująją vyriausybę balsavo 57 parlamentarai, prieš buvo 38.

V.Dombrovskis Latvijos ministro pirmininko įstaigai vadovauja nuo 2009-ųjų kovo 12 dienos.

Naujai įkurta Zatlerio reformų partija (ZRP), kuri skelbiasi siekianti kovoti su oligarchų įtaka valstybėje, į naująją vyriausybę delegavo 4 atstovus: socioantropologą Robertą Kylį, kuris tapo švietimo ir mokslo ministru, partijos valdybos narį Rihardą Kozlovskį, kuris eis vidaus reikalų ministro pareigas, korporatyvinių komunikacijų banke „Swedbank“ vadovą Danielį Pavliutą, kuris vadovaus Ekonomikos ministerijai, ir verslininką Edmundą Sprūdžą, tapusį aplinkos ir regionų plėtotės ministru.

Savo portfelius vyriausybėje išsaugojo „Vienybės“ atstovai – finansų ministras Andris Vilkas ir gynybos ministras Artis Pabrikas. Socialinių reikalų ministre tapo Finansų ministerijos sekretorė parlamente Ilzė Vinkelė, o Sveikatos apsaugos ministerijos vadove anksčiau jau buvusi šiame poste Ingryda Circenė.

Nacionalinio susivienijimo (NS) atstovai vadovaus dviem ministerijoms: buvusi Latvijos prekybos ir pramonės rūmų pirmininkė Žaneta Jaunzemė-Grendė bus kultūros ministrė, o vienas NS pirmininkų Gaidis Bėrzinis vadovaus Teisingumo ministerijai.

Užsienio reikalų ministerijai, už kurią bus atsakinga ZRP, vadovaus eksprezidento V.Zatlerio buvęs kanceliarijos vadovas Edgaras Rinkevičius.

Žemdirbystės ministerijai vadovaus Laimduota Straujuma, iki šiol dirbusi Aplinkos ir regionų plėtotės ministerijos valstybės sekretoriaus pavaduotoja, o atsakinga už ją bus „Vienybė“. 

Už Susisiekimo ministeriją taip pat bus atsakinga „Vienybė“ bei šeši deputatai, pasitraukę iš ZRP. Jai vadovaus diplomatas Aivis Ruonis.

Valdančiąją koaliciją sudarė „Vienybė“, ZRP, NS ir šeši deputatai, pasitraukę iš ZRP.

Vyriausybės prioritetai per trejus jos veiklos metus bus: stabili ir ilgalaikė Latvijos plėtotė, siekiant kelti kiekvieno šalies gyventojo gerovę, mažinant socialinę nelygybę ir skatinant tarptautinį Latvijos konkurencingumą; sutelkta ir integruota visuomenė; stipri šiuolaikinė tautinė tapatybė, drauge užtikrinant latvių tautos, kalbos ir kultūros gyvavimą ir plėtotę; valstybės valdžios kompetentingumo ir visuomenės pasitikėjimo ja stiprinimas; visuomenės dalyvavimo ir jos iniciatyvos valstybės valdymo procesuose rėmimas; Latvijos tautos didėjimo rėmimas, itin daug dėmesio skiriant Latvijos piliečių imigracijai ir Latvijos regionų plėtotei.

Vyriausybės politika bus nukreipta į  išmintingą, ilgalaikį ir integracinį Seimo patvirtintos Latvijos ilgalaikės plėtotės strategijos iki 2030 metų ir Europos strategijos „ES-2020“ vykdymą.

Kandidatas į Latvijos premjerus Valdis Dombrovskis, kreipdamasis į Seimo deputatus prieš balsavimą dėl naujos vyriausybės patvirtinimo, pažymėjo, kad jos svarbiausias uždavinys bus parengti ir priimti kitų metų Latvijos valstybės biudžetą.

Priimti biudžetą, atsižvelgiant į tai, kad jis bus trečiasis iš eilės biudžetas su fiskaline konsolidacija, bus nelengva, ir jį rengti būtina pradėti nedelsiant, pabrėžė jis.

„Konsolidacijos dydis priklausys ir nuo situacijos Europoje bei pasaulyje, ir nuo mūsų derybų su kreditoriais dėl konkrečių biudžeto pajamų ir išlaidų straipsnių“, – sakė V.Dombrovskis, apgailestaudamas, kad situacija euro zonoje  rutuliojasi nepalankia linkme.

Antruoju svarbiu uždaviniu jis nurodė sėkmingai užbaigti tarptautinės paskolos programą.

„Kreditorių misija jau Rygoje, manau, šiam faktui nereikia komentarų. Iš karto atsakysiu tiems,  kurie siūlo pratęsti ar nutraukti tarptautinės paskolos programą. Tokia galimybė taip pat yra, bet tik reikia turėti omenyje, kad tai bus neigiamas signalas tarptautinėms rinkoms. Tai gali pabranginti Latvijai finansavimo galimybes tarptautinėse finansų rinkose, o tai reiškia brangesnes paskolas taip pat mūsų įmonėms, prarastas verslo galimybes, nesukurtas darbo vietas, negautus mokesčius, galimai neindeksuotas pensijas – daugelį dalykų, apie kuriuos dabar, augant ekonomikai, mes galime pamažu galvoti“, – sakė V.Dombrovskis.

Jis papasakojo žurnalistams, kad naujos vyriausybės prioritetas bus sėkmingai užbaigti tarptautinės paskolos gavimo programą, parengti kitų metų biudžetą, užtikrinti socialinio biudžeto ilgalaikiškumą, spręsti demografijos klausimus ir didinti valdžios kompetenciją. 

Premjeras padėkojo parlamento daugumai už pasitikėjimą naująja vyriausybe ir pritarimą jos veiklai.

Jis taip pat padėkojo opozicinės Žaliųjų ir valstiečių sąjungos (ŽVS) deputatui Ingmarui Lydakai už tai, kad jis balsavo už vyriausybės patvirtinimą.

V.Dombrovskis juokaudamas pridūrė, jog ŽVS dabar privers I.Lydaką parašyti pareiškimą, kad iš tikrųjų jis balsavo „prieš“.

Į klausimą, ar nenumatoma vyriausybės sudėties pakeitimų, jis atsakė, kad ji patvirtinta ir kupina ryžto dirbti.

Premjeras, kaip ir anksčiau, nekomentavo teisėsaugos institucijų atsiliepimų apie ministrus, nes tai slapta informacija.

Kaip jau pranešta, antradienį Seimas 57 balsais patvirtino V.Dombrovskio vadovaujamą naują vyriausybę. 

Į valdančiąją koaliciją įėjo „Vienybė“, Zatlerio reformų partija (ZRP), Nacionalinis susivienijimas ir šeši deputatai, pasitraukę iš ZRP.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min