Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 10 26, 00:00

Latvijos šiaurėje nukrito meteoritas (papildyta nuotrauka ir video 9.30 val.)

Sekmadienį Latvijos šiaurėje nukrito meteoritas, praneša portalas Novonews.lv.
Meteoritas Latvijoje
Meteoritas Latvijoje / Iliustr. iš liudininko vaizdo medžiagos
Temos: 2 Meteoritas Latvija

Kaip skelbia vietos televizijos kanalų pranešimai, meteoritas sekmadienį apie 17 valandą nukrito netoli Mazsalaco miestelio. Apie meteoritą pranešė vietos gyventojas. Jis žurnalistams pasakojo, kad iš pradžių išgirdo garsą, primenantį skrendantį lėktuvą, o vėliau išvydo degantį vidutinio dydžio objektą, krintantį žemėn.

Nukritus meteoritui žemėje susiformavo 20 metrų pločio ir 5 metrų gylio krateris (iš pradžių skelbta, kad kraterio gylis – 10 metrų). Niekas iš vietos gyventojų nenukentėjo.

Kol kas nukritusio meteorito matmenys nėra nustatyti. Įvykio vietoje dirba specialistai, atliekami radiaciniai matavimai. Vietos gyventojams uždrausta artintis prie vietos, kurioje nukrito meteoritas, kol nebus atlikti tyrimai. Novonews.lv praneša, kad arčiausiai meteorito nukritimo vietos esantis objektas – svečių namai „Kundrati“.

Papildyta 09.25 val. Kaip praneša vieno populiariausių Latvijos dienraščių portalas diena.lv, meteorito krateryje nenustatytas radiacijos padidėjimas. Todėl, Civilinės saugos departamento duomenimis, pavojus gyventojams negresia. Tiesa, Latvijos astronomai dar abejoja, ar tai tikrai meteoritas.

Įvykio vietoje gausiai susirinkę žurnalistai pasakoja, kad aplink tvyro stiprus sieros kvapas. Pranešama, kad kraterio ilgis siekia apie 20 metrų, plotis – iki 17 metrų.

Papildyta 9.35 val. BNS praneša, kad į įvykio vietą atvykę Valstybinės ugniagesių ir gelbėjimo tarnybos (VUGT) darbuotojai aptiko apie 20 metrų skersmens ir 5 metrų gylio kraterį.

„Mes dar ne visiškai įsitikinę, jog tai meteoritas, nes, pasak įvykio liudininkų, kažkas nukrito iš dangaus ir įsiplieskė liepsna. Šiuo metu svarbiau nustatyti, ar yra spinduliuotė“, – pabrėžė VUGT viršininko pavaduotoja I.Veterė.

Per šį įvykį žmonės nenukentėjo.

Apie įvykį buvo informuotas Latvijos radiacijos centras, į meteorito nukritimo vietą nusiųsti Nacionalinių ginkluotųjų pajėgų atstovai atlikti radiacijos matavimų.

Kaip paaiškino Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Vidžemės skyriaus vadovas Janis Krastinis, specialistai konstatavo, kad kiek padidėjo radiacijos fonas – tiesa, jis dar atitinka normą.

„Fonas kiek didesnis tik centre, aplink kraterį radiacijos fono ar cheminės taršos nėra, pageidaujantieji gali ateiti ir pažiūrėti“, – sakė jis.

Kas yra šis objektas, šiuo metu negali pasakyti net specialistai – rasti kosminio kūno kol kas nepavyko. Viskas, ką pamatė Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai, – tai krateris.

„Mes matome kraterį, bet ar yra kas nors dugne, nematyti, – sakė J.Krastinis. – Šiuo metu aišku, kad ten buvo labai aukšta temperatūra, išsilydė net smėlis, matyti gelsvų dalelių.“

Pasak J.Krastinio, objektas, kaip paprastai nutinka meteoritams, galėjo sudegti priskriejęs prie Žemės paviršiaus.

Diena.lv nuotraukas rasite čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min