Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 10d. 14:46

Latvijos URM žada JAV planingai didinti gynybos biudžetą iki 2 proc. BVP

Kariai pratybose
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kariai pratybose

Latvijos URM, siekdama stiprinti dialogą su JAV, įsipareigoja planingai didinti gynybos biudžetą iki 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

Šį pozicija įtraukta į URM parengtą metinį užsienio politikos pranešimą, kurį antradienį išnagrinės vyriausybė ir dėl kurio sausio 26 dieną vyks diskusijos Seime.

URM pažymi, kad finansinių problemų iškilo taip pat Jungtinėms Valstijoms, ir jos numato artimiausiais metais smarkiai sumažinti biudžetą, o tai "savo ruožtu gali turėti įtakos JAV užsienio politikos intensyvumui".

„Latvija turi ne tik žodžiais, bet ir praktiniais veiksmais parodyti, kad yra suinteresuota remti ir stiprinti dialogą su JAV. Vienas tokių žingsnių artimiausiais metais bus planingai didinti gynybos biudžeto išlaidas, kad jis pasiektų 2 proc. BVP“, – pažymi URM.

Aukščiausi JAV pareigūnai paragino Latviją pamažu didinti gynybos biudžetą. 2011 metais Latvija skyrė gynybai maždaug 1 proc. BVP.

Šis indėlis patvirtins Latvijos norą ir toliau matyti NATO kaip svarbią saugumo garantę, kurios plėtotės stabilumu vienodai suinteresuotos ir JAV, ir Europa, pabrėžė URM.

Svarbu taip pat plėtoti bendradarbiavimą su JAV kitose srityse, lygiagrečiai su saugumo ir gynybos politika, stiprinant dvišalius ryšius transporto srityje (krovinių į Afganistaną tranzitas, „Naujas Šilko kelias“), ekonomikos srityje (investicijos, naudojimasis Latvijos uostais), švietimo srityje. Latvija taip pat suinteresuota pastebimu NATO (pajėgų) buvimu Baltijos regione.

Pranešime URM atkreipia dėmesį ir į santykius su Rusija, pažymėdama, kad „Latvija suinteresuota turėti stabilius ir demokratiškus kaimynus“.

Pranešime URM atkreipia dėmesį ir į santykius su Rusija, pažymėdama, kad „Latvija suinteresuota turėti stabilius ir demokratiškus kaimynus“.

„Latvijos prezidento vizitas į Rusiją 2010 metais sukūrė teigiamą foną plėtoti tarpvalstybinį dialogą su Rusija. Latvija bus suinteresuota ir ateinančiais metais plėtoti politinį dialogą su Rusija, ekonominius ryšius, stiprinti sutarčių teisinį pagrindą, taip pat palaikyti glaudesnius ryšius su Rusijos regionais, tarp jų per Europos Sąjungos ir Rusijos bei NATO ir Rusijos ryšius“, – sakoma URM pranešime.

Latvija taip pat bus suinteresuota tęsti dialogą jautrias klausimais, tarp jų istorijos klausimais, patikina URM, drauge pažymėdama, jog Latvija prieštaraus piktiems kėslams naudoti tragiškus XX amžiaus istorijos įvykius ir jų padarinius Latvijai, taip pat priešinsis nepagrįstai Latvijos kritikai dvišaliuose santykiuose bei tarptautinėse organizacijose.

Daugiausia dėmesio pranešime skiriama ES ir Latvijos prioritetams joje. URM pabrėžia, jog Latvija suinteresuota tolesne ES plėtote ir plėtra. Pranešime taip pat patvirtinamas Latvijos noras 2014 metais prisijungti prie „patikimos ir stabilios euro zonos“.

„Latvija artimiausiais metais tikisi būti šalimi, kurios ekonomika stabilizavosi, kuri, prisijungusi prie stiprių ES ir NATO, palaiko transatlantinius ryšius ir gerus santykius su visomis gretimomis šalimis. Latvijos užsienio politika – labai aktyvi ir  suderinta“, – sakoma pranešime.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min