TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Latvijos Vyriausybės laukia balsavimas dėl nepasitikėjimo

Latvijoje protestuoja  ūkininkai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Latvijoje protestuoja ūkininkai.
Šaltinis: BNS
0
A A

Latvijos žemės ūkio ministras antradienį po ūkininkų protestų dėl mažėjančių pajamų atsistatydino, o Vyriausybės trečiadienį dar laukia balsavimas parlamente dėl nepasitikėjimo. Latvijos prezidentas Valdis Zatleris trečiadienį pareiškė, jog šalies politikams trūksta drąsos priimti svarbius sprendimus ir kad gana dažnai jie veikia pernelyg lėtai arba iš viso demonstruoja neveiklumą.

Latvijos žemės ūkio ministras antradienį po ūkininkų protestų dėl mažėjančių pajamų atsistatydino, o Vyriausybės trečiadienį dar laukia balsavimas parlamente dėl nepasitikėjimo.

„Rytoj įteiksiu savo atsistatydinimo raštą premjerui. Pasakiau jam tai žodžiu per Vyriausybės posėdį, toks mano sprendimas“, – visuomeninei televizijai LTV antradienį vakare sakė žemės ūkio ministras Martinis Ruozė.

Premjeras Ivaras Guodmanis nurodė, kad nuspręs, ar priimti M.Ruozės atsistatydinimą, gavęs oficialų atsistatydinimo prašymą. „Neužbėkime įvykiams už akių“, – sakė jis žurnalistams.

Jo partija yra antroji pagal dydį valdančiosios koalicijos partnerė ir jau pagrasino iš jos pasitraukti. Didžiausia partija Vyriausybėje taip pat ragino formuoti naują koaliciją. Premjeras Ivaras Guodmanis, kurio partija yra trečioji pagal dydį koalicijos partnerė, sakė, kad liks savo poste.

Šį žingsnį ministras žengė po Latvijos žemdirbių masinių protesto akcijų.

Ūkininkų protestas buvo naujausias nepasitenkinimo ženklas po sausio 13 dieną Rygoje vykusių riaušių dėl kilusios krizės ir įtarimų korupcija Vyriausybėje.

Žemdirbių susivienijimų atstovai jau pareiškė esantys patenkinti, kad atsistatydino žemdirbystės ministras, bet tai tik „pirmasis žingsnis sprendžiant jų problemas“. Drauge jie pripažino, jog kol kas nieko nenutarė dėl savo tolesnių žingsnių.

Valstiečių Seimo narys Valteris Brusas sakė BNS, kad ministro atsistatydinimas problemų, žinoma, neišspręs. Vietoj M.Ruozės jis tikisi matyti žmogų, kuris supranta kaimą – ko laukia žemdirbiai ir perdirbėjai iš valstybės politikos.

Premjeras Ivaras Guodmanis nurodė, kad nuspręs, ar priimti M.Ruozės atsistatydinimą, gavęs oficialų atsistatydinimo prašymą. „Neužbėkime įvykiams už akių“, – sakė jis žurnalistams.

„Ministras priėmė drąsų sprendimą. Svarbiausia, kad šis sprendimas priimtas – tai jo darbas ir mėginimas ištaisyti padėtį. Toks gaisro gesinimas. Be to, spaudimas ir reikalavimai, taip pat galimos riaušės“, – sakė I.Guodmanis.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Latvijoje protestuoja ūkininkai
AFP/„Scanpix“ nuotr./Latvijoje protestuoja ūkininkai

M.Ruozė nurodė, kad tai,  kas buvo žadėta, įvykdyta. Pasak jo, Žemės ūkio ministerijos pateiktą programą Vyriausybė patvirtino ir dabar pieno ūkiams bei žemdirbiams bus papildomų lėšų.

Ministras taip pat pažymėjo, jog reikalavimai, kurie iš pradžių buvo ekonominiai, peraugo į politinius, o patyrimas rodo, kad taikūs piketai gali peraugti į labai rimtas problemas.

„Reikia taip pat atsižvelgti į tai, kad esant tokiai situacijai Žemės ūkio ministerija negali normaliai veikti – juk šiandien priimtus sprendimus reikia vykdyti, o jeigu ministerijos darbas visiškai paralyžiuotas, niekas iš žemdirbių negalės gauti pagalbos, kurią nusprendė suteikti Vyriausybė“, – sakė M.Ruozė ir pridūrė, kad jam buvo grasinama, tad sprendimą atsistatydinti priėmęs dėl artimųjų saugumo.

Ministro atsistatydinimo kategoriškai reikalavo ūkininkai, antradienį  Rygos centre ir privažiavimo prie sostinės keliuose surengę didelę protesto akciją.

Antradienį Vyriausybė nusprendė suteikti papildomą 27 mln. latų (133 mln. litų) pagalbą pieno gamybos šakai paskoloms garantuoti. Todėl žemdirbiai, kuriems sunku grąžinti paskolas, galės paskolos pagrindinės sumos mokėjimą atidėti.

Protestavusių žemdirbių atstovai pripažino, kad Vyriausybei pavyko patenkinti keturis ūkininkų ekonominius reikalavimus, bet jie sakė nenusileisiantys, kol pasitrauks M.Ruozė.

Protesto akcijos dalyviai ėmė skirstytis tik tada, kai Valstiečių Seimo draugijos pirmininko pavaduotoja Maira Dzelzskalėja, kreipdamasi į susirinkusiuosius prie Žemės ūkio ministerijos pastato, pranešė, kad M.Ruozė jų vadovybei pranešė apie ketinimą atsistatydinti.

Valstiečių Seimo duomenimis, žemdirbių protesto akcijoje antradienį dalyvavo keli tūkstančiai žmonių su keliais šimtais sunkiosios technikos priemonių.

M.Ruozė žemės ūkio ministro pareigas ėjo nuo 2002 metų lapkričio.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Mitingas Latvija
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min