Kalėdinis pasiūlymas! Metinė prenumerata dabar tik 9,99 Eur.
Prenumeruoti
11 13

Laukia Xi Jinpingo ir Joe Bideno susitikimas: esminiai klausimai, kurie rūpi pasauliui

Xi Jinpingas vyksta į Kaliforniją – Azijos ir Ramiojo vandenyno ekonominio bendradarbiavimo (APEC) aukščiausiojo lygio susitikimą, kur lapkričio 15 d. planuojamas dvišalis Kinijos ir JAV prezidentų susitikimas. Atsižvelgiant į dviejų supervalstybių įtaką, tikimasi, kad greta Kinijos ir JAV tarpusavio prekybos ir politinių klausimų į darbotvarkę bus įtraukti ir Izraelio ir „Hamas“ bei Ukrainos ir Rusijos karai. Tačiau ar šis susitikimas gali duoti rezultatų?
Xi Jinpingas ir Joe Bidenas
Xi Jinpingas ir Joe Bidenas / Vida Press nuotr.

Šią savaitę vyksiantis susitikimas APEC aukščiausiojo lygio susitikime bus antras kartas, kai Joe Bidenas susitiks su Kinijos vadovu – anksčiau Xi Jinpingas ir J.Bidenas buvo susitikę praėjusių metų lapkritį per G-20 grupės aukščiausiojo lygio susitikimą Indonezijoje.

Tai buvo svarbus žingsnis gerinant abiejų šalių santykius, nes po vadovų derybų JAV ir Kinija atnaujino dialogą tokiose srityse kaip klimato kaita ir finansai, o žiniasklaida pastebėjo, kad neseniai pradėtas atkurti ir abipusis karinis bendravimas, siekiant išvengti nesusipratimų ir atsitiktinio konflikto eskalavimo – Kinija buvo sustabdžiusi karinį bendravimą praėjusių metų rugpjūčio mėnesį po tuometinės JAV pirmininkės Nancy Pelosi vizito į Taivaną.

Šiais metais taip pat buvo sušauktos kelios darbo grupės, kuriose JAV ir Kinijos atstovai aptarė bendrus interesus, įskaitant ginklų kontrolės, laivybos, makroekonomikos ir finansų sistemos klausimus.

Oficialiai J.Bideno ir Xi Jinpingo susitikimo tikslas – aptarti „bendravimo kanalų atvirumo svarbą“ ir „kaip atsakingai valdyti abipusę konkurenciją ir kartu dirbti tais klausimais, kur abiejų šalių interesai sutampa, ypač sprendžiant tarptautinei bendruomenei svarbias užduotis“, aiškina Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Karine Jean-Pierre.

Pastaraisiais mėnesiais aukšti JAV ir Kinijos vyriausybių atstovai kelis kartus susitiko, įskaitant praėjusį mėnesį Baltuosiuose rūmuose, tačiau kol kas jokių žinių apie reikšmingą pažangą derybose nebuvo.

Tačiau JAV pareigūnai teigė, kad šiame susitikime Xi Jinpingas ir J.Bidenas galėtų aptarti ir galbūt padaryti tam tikrus pareiškimus keliose svarbiose srityse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie 15min